Nori mokytis programuoti – keliauk į biblioteką  

Jau senokai pasikeitė tradicinis supratimas, kad biblioteka – tai tik knygos. Šiais laikais ji tampa įvairių naujovių iniciatorė. Tad trečiadienį, po pamokų, į Šilutės F.Bajoraičio viešąją biblioteką rinkosi tie miesto jaunuoliai, kurie panoro išmokti kompiuterinio programavimo.      

Tai buvo pirmas jų susitikimas su kompiuteriais šioje bibliotekoje besirūpinančiu Ovidijum Kulda, kuris yra profesionalus programuotojas. Jis puikiai įvaldęs 6 programavimo kalbas ir tai daro jau 23 metus.

Jis sakė, kad nesenai įsijungė į pasaulyje vis labiau populiarėjančios Code Dojo programuotojų bendruomenės narius. Savanorystės principu veikiantys klubai skirti mokyti programavimo pradmenų 7 – 17 m. vaikus ir jaunuolius.

O.Kulda šilutiškius moksleivius mokys programuoti su JavaScript. Pirmajame užsiėmime vyko jo ir atėjusių moksleivių pažintis. Žaidžiant programavimui skirtą žaidimą, buvo rašomi pirmieji kodai, valdomi objektai. Taip paaiškėjo atėjusiųjų lygis, žinios bei jau turimo įgūdžiai. Vadovas stebėjosi kai kuriais moksleiviais, kurie iš karto perprato programavimo pagrindus bei sistemą ir labai toli pažengė pirmyn. Ypač gerai sekėsi vienai tarp berniukų buvusiai Austėjai ir Mykolui.

Kitoje pamokoje bus žengiam toliau. Žinodamas moksleivių lygį, O.Kulda ruoš individualias užduotis. Šie Code Dojo programavimo mokymai bus rengiami bibliotekos skaitykloje kas antrą trečiadienį. Mokymai dar tik prasidėjo, tad norintieji dar gali suskubti ir prisijungti prie programavimo pagrindų besimokančių moksleivių.

01 02 03 04 06

Be the first to comment on "Nori mokytis programuoti – keliauk į biblioteką  "

Leave a comment

Your email address will not be published.


*