Kaimuose pašto skyrių neliks

Kol kas Šilutėje paštas lieka. Ar ilgam?

Vakar su Šilutės rajono seniūnais susitiko Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė. Ji pasidalino oficialia šios institucijos koncepcija, kaip ateityje dirbs gražiai pavadinti „Ateities paštininkai“. Šios naujovės ir naujadaro prireikė dėl to, kad nuo vasaros vidurio kaimuose bus uždaryti pašto skyriai.

Pašto atstovė seniūnams pasakojo, kaip kaimo gyventojams pasidarys lengviau ir paprasčiau, nes prireikus bet kuriam (kad ir atokiausio) kaimo gyventojui išsiųsti laišką ar siuntinį, susimokėti mokesčius, užsakyti spaudos prenumeratą ar pasinaudoti kita Lietuvos pašto teikiama paslauga, užteks paskambinti nurodytu telefonu ir pas juos į namus atvažiuos „Ateities paštininkas“. Beliks atlikti norimas procedūras ir gauti šias paslaugas. Tuo tarpu pašto korespondencijos siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių pristatymas, pensijų ir socialinių išmokų išnešiojimas į namus vyks įprastai.

Galimybę į namus išsikviesti „Ateities laiškininką“ turės dabartinių Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Usėnų, Vainuto, Žemaičių Naumiesčio paštų aptarnaujami gyventojai, nes tose vietose pašto skyrių nuo vasaros vidurio nebebus. Jis beliks tik Švėkšnoje. Lietuvos paštas bus ir Šilutėje. Šitoks gyventojų aptarnavimo kelias buvo pasirinktas dėl to, kad pašto skyriai kaimuose tapo nerantabilūs. Kai kur jau ir dabar bedirba vos po keletą valandų per dieną.

Susitikimas

Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė V.Pikčiūnienės susitikimas su seniūnais.

V.Pikčiūnienė seniūnams taip pat kalbėjo ir apie mobilius laiškanešių paštus, kurie visada bus drauge su jais, nes jie bus jų automobiliuose. Seniūnams tai kėlė nemažai klausimų, nes uždarius skyrius nebebus laiškanešiams kur pasidėti atvežtą korespondenciją bei kitus dalykus. Kažkuris iš seniūnų pajuokavo, kad nuo šiol seniūnijos taps tokiomis vietomis, nes „negi paliksi kaimo žmones be pašto“. Seniūnai taip pat teiravosi, kas dirbs šiais „Ateities laiškanešiais“. Pašto atstovė sakė, kad pirmiausiai jais bus kviečiami tapti dabar dirbantys laiškanešiai.

Lietuvos pašto atstovė seniūnų teiravosi, ar gyventojai prižiūri savo pašto dėžutes. Nes nuo šių metų pradžios, korespondencija į netvarkingas pašto dėžutes nėra dedama. Tai tapo ypač aktualu, kai nuo Naujųjų metų įsigaliojo naujos redakcijos Administracinių nusižengimų kodeksas. Jame numatyta galimybė pažeidimo protokolus surašyti už akių, nutarimus priimti rašytinio proceso tvarka (atsakomybėn traukiamam asmeniui nedalyvaujant), o apskųsti priimtą nutarimą numatomas terminas yra skaičiuojamas nuo nutarimo išsiuntimo paštu. Apie šią su paštu bei korespondencijos gavimu susijusias naujoves galite pasiskaityti Delfi.lt portale „Teisininko komentaras. Apie paskirtas administracines nuobaudas sužinosime iš antstolių“.

2 Comments on "Kaimuose pašto skyrių neliks"

  1. Įdomu, kiek tokios paslaugos kainuos kaimo žmogui???

  2. Matysit pradžioj nieko nekainuos, o ateis laikas. Prisimenant, kad nemokamas sūris tik spąstuose…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*