Tradicinių ir istorinių burlaivių regata „Burpilis 2016“

Lietuvoje veiklą vystanti Tradicinių ir istorinių laivų asociacija 2016 m. liepos 26 – 28 d. Kuršių mariose trečius metus iš eilės rengia burvalčių ir istorinių burlaivių regatą – „Burpilis“. Šiais metais kurėnai ir venterinės valtys susirinks į vieną būrį ir draugiškų varžytuvių metu skros marių vandenis. Regata suburs tradicinių ir istorinių laivų savininkus, pamario gyvenviečių bendruomenes, jūrinio paveldo entuziastus ir tradicinės laivadirbystės amatininkus.

„Burpilis 2016“ dalyviai liepos 25 d. (pirmadienį) pradeda rinktis Nidoje, kur pamaryje liepos 26 d. (antradienį) startuos Eduardo Jonušo etapas. Liepos 27 d. (trečiadienį) vyks Ernsto Vilhelmo Berbomo etapas – laivynas pajudės iš Nidos į Šturmų uostelį. Liepos 28 d. (ketvirtadienį) Lietuvos buriuotojo Kristupo Plonaičio etapo metu laivai buriuos iš Šturmų į Klaipėdą. Sustojimų metu vyks susitikimai su pamarios gyventojais, pažintinės – kultūrinės ekskursijos ir vakaronės laivuose.

Regatos dalyviai suplauks į Jūros šventę Klaipėdoje ir prisistatys visuomenei liepos 29 d. (penktadienį) ir 30 d. (šeštadienį) Lietuvos jūrų muziejaus renginyje – tradicinių ir istorinių laivų dienose „Dangės flotilė“ –, kurio metu pageidaujantiems bus suteikiama galimybė su senaisiais burlaiviais išplaukti į marias.

Daugiau apie etapus:
„Burpilis 2016“ – pirma diena. Nida
„Burpilis 2016“ – antra diena. Šturmai
„Burpilis 2016“ – trečia diena. Klaipėda. Danės tiltas
„Burpilis 2016“ – ketvirta diena. Klaipėda. Buriuotojų krantinė.

Apie prieš du metus vykusią „Burpilis 2014“ metų regatą, kurioje dalyvavo ir mūsų rajono senovinių laivų mėgėjas Simas Knapkis su bendraminčiais, galima pasiskaityti čia.   

Be the first to comment on "Tradicinių ir istorinių burlaivių regata „Burpilis 2016“"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*