Šviečiasi naujos autobusų stoties kontūrai

Būsimos stoties vizija plakatuose.

Vakar Šilutės savivaldybėje projektinius pasiūlymus pateikė dvi įmonės, kurios imtųsi statyti naują Šilutės autobusų stotį. Jau galutinai aišku, kad ji bus vietoje dabartinio autobusų parko Tilžės gatvėje, kuris turi būti iškeltas į Dariaus ir Girėno gatvę. Investuotojų jis čia turi būti pastatytas už dabartinės automobilių techninės apžiūros stoties.   

Šis gan ambicingas ir ilgai lauktas naujos autobusų stoties projektas Šilutės rajono savivaldybei nekainuos nei vieno eurocento. Esmė ta, kad savivaldybė mainais į naują autobusų stotį bei naują autobusų parką perduoda investuotojui tą vietą, kurioje be autobusų stoties bus pastatytas ir naujas prekybos centras. Per eilę metų už jo nuomą ir turės grįžti šios investicijos. Tokia praktika jau taikoma ne vienoje Lietuvos vietų, kur drauge su moderniomis ir patogiomis autobusų stotimis ir veikia įvairūs prekybos centrai.

Tai sakė ir abu savo projektus pristatę pretendentai. Pirmieji savo viziją, kaip Šilutėje turėtų būti suderintas autobusų stoties ir prekybos centras, pristatė nekilnojamojo turto projektų vystymo įmonė „Capital city group“. Apie investicijas Šilutėje kalbėjęs generalinis direktorius Mindaugas Zaremba pasakojo ir apie įmonės patirtį ir veiklą. Jis pristatė savo siūlymą ir atsakė į klausimus. O taip pat kalbėjo, kad jau sutarta ne tik su banku, kuris sutiko finansuoti šį jų Šilutės projektą, bet ir su prekybos tinklu. M.Zaremba sakė, kad, jei bus pasirinktas jų variantas, Šilutėje atsiras dar vienas Maksima prekybos centras. Kalbėdamas apie galimą galutinį šio projektą įgyvendinimo laiką, jis sakė, kad jis turėtų būti įgyvendintas 2018 metų antrame pusmetyje.

Toliau savo galimą projektą pristatė UAB „Projestos projektai“, atestuota komercinės paskirties objektų statybų genrangos, valdymo ir investicinė lietuvių kapitalo įmonių grupė. Apie savo bendrovę bei jos pasiekimus bei patį projektą Šilutėje kalbėjo jos direktorius bei pagrindinis akcininkas Rytis Kanapėnas. Jis taip pat konkrečiai įvardino, kur panašūs jų projektai buvo įgyvendinti.

Gal kiek keista buvo girdėti bei matyti, kad atvažiuodami į Šilutę pristatyti savo projekto, jie ne iki galo pasiruošė ir savo pristatymą parengė tik „popieriniame“ variante – būsimą projektą rodė ir apie jį pasakojo rodydami plakatus, užuot tai darę ekrane, kaip kiti pretendentai. Tačiau nežiūrint to, R.Kanapėnas aiškiai apibūdino savo siūlymą bei galimus variantus. Be visa ko jis sakė, kad šį projektą vykdytų su didelę patirtį nekilojamos rinkos projektus vykdančia „Marenta“ įmone. Jis minėjo, kad taip pat jau yra pasiekti susitarimai su konkrečiu banku dėl finansavimo bei aptartos sutartys su prekybos tinklais. Jis minėjo ne tik „Palink“, valdančią „IKI“ prekybos tinklą, bet ir užsiminė, kad galimas ir „Lidlo“ dalyvavimas šiame projekte. „Projestos projektai“ projektą pasirengusi įgyvendinti iki 2017 metų pabaigos.

Šiame pristatyme dalyvavęs Šilutės rajono Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, kalbėjo, kad norint greičiau pradėti visus darbus, tarybai reikia kuo greičiau apsispręsti. Todėl, kreipdamasis į šiame čia dalyvavusius politikus sakė, kad yra galimas neeilinis Tarybos posėdis rugpjūtį. Jau eilę metų dėl darbuotojų atostogų eilinis posėdis tą mėnesį nebūdavo rengimas.

Tad visai netrukus prasidės nemaži statybos darbai Šilutėje. Ir po metų ar dviejų, neleidžiant mokesčių mokėtojų pinigų, atsiras nauja ir moderni bei patogi autobusų stotis. O taip pat ir dar vienas prekybos centras. Kaip žinia, kuo daugiau jų – tuo labiau didėja konkurencija, kas naudinga pirkėjams.

kiti

Pirmasis pasiūlymas.

Kiti-2

Būsimos stoties vizija plakatuose.

Be the first to comment on "Šviečiasi naujos autobusų stoties kontūrai"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*