Šilutėje pavogtos dvi istorinės vėtrungės

Pavogtos dvi apačioje esančio vėtrungės.

Po šios nakties buvo pastebėta, kad iš simbolinės Mažosios Lietuvos krašto savitumą skelbiančios „Vėtrungių alėjos“, prie Šyšos upės vingio priešais Šilutės rajono savivaldybę, pavogtos dvi iš penkių miestą puošiančios vėtrungių su jas laikančias stiebais.

Jos miestą puošė nuo 500 metų Šilutės miesto jubiliejaus 2011 metais. Tuomet jas pagal senovinius pavyzdžius pagamino Kuršių marių istorinių laivų kurėnų vėtrunges darantis meistras iš Švėkšnos Vaidotas Bliūdžius. Vasaromis jos džiugino miestiečius bei atvykusius svečius. Žiemą jos yra nuimamos ir kiek patvarkymos.

Šiais metais viena iš tos alėjos vėtrungių buvo užkelta ant poilsio aikštelės, simbolizuojančio senąjį kurėną, stiebo. Miesto jubiliejui miestą puošiantį „laivą“ miestiečiams dovanojo viena iš Šilutės įmonių. Tačiau šiemet šią poilsio vietą kiek remontuojant, viena iš vėtrungių ir buvo užkelta ant jo stiebo.

Tos vėtrungės vietą ant likusio stiebo užėmė jau ketvirtus metus vykstantis „Vėtrungių kelio“ žaidimo ženklas: jį skelbianti vėliava iškilmingai buvo pakelta birželio 26 dieną.

Kaip sakė šio projekto vadovė, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė, Jūratė Pancerova, šios spalvingos vėtrungės nėra pigios – viena, kartu su stiebu, kainuoja 350 eurų. Tad miestas patyrė ne tik moralinį, bet tiesioginį 700 eurų nuostolį.

Šilutės kultūrinė bendruomenė kreipiasi į miestiečius – gal kas pastebėjot ką naktį darant, besisukinėjant prie vėtrungių ar panašiai. Kas turi kokių žinių, turėtų kreiptis į Šilutės kultūros ir pramogų centrą, Šilutės H.Šojaus muziejų ar pagaliau į policiją, kuri jau pradėjo tyrimą dėl šios vagystės.

O tie, kurie tai padarė – nuskriaudė miestą, – turėtų žinoti, kad nei laimės, nei turtų ši vagystė jiems neatneš. Kaip ir neatneš džiaugsmo ir panorusiems tas vėtrunges sau virš namų (ar laivų) iškelti.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Šilutėje pavogtos dvi istorinės vėtrungės"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*