Anatolijui Žibaičiui įteiktas garbingas apdovanojimas

Valstybės dienos išvakarėse, liepos 5 d., Krašto apsaugos ministerijoje vykusiose iškilmėse buvo pagerbti bei apdovanoti Lietuvos valstybei nusipelnę asmenys. Tarp apdovanotųjų buvo ir šilutiškis Anatolijus Žibaitis.

Mokytojui senjorui A.Žibaičiui ministras Raimundas Karoblis įteikė Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medalį civiliams „Už nuopelnus“. Jis buvo skirtas prisimenant ir įvertinant 1957-1958 metų jo bei jo bendraminčių darbus Vilniuje.

ApdovanotasTais metais grupė lituanistų studentų slapta tvarkė lietuvių karių kapus Vilniaus Rasų kapinėse. Jie buvo žuvę už Lietuvos laisvę kovose su bolševikais bei lenkais. Pastarųjų karių kapai buvo gražiai tvarkomi, o lietuvių – neprižiūrimi ir apleisti. Aktyvesnių tuometinio Pedagoginio instituto lituanistų būrelis, kurių tarpe buvo A.Žibaitis, ir tvarkė juos, sodino gėles. Tai neliko sovietinio saugumo nepastebėta – jaunuoliai buvo tardomi, norint gauti informacijos apie tuos studentus, kurie tai inicijavo, rengdavo kitus renginius kurse. A.Žibaitis sakė, kad apklausose „jis nieko neprisiminė“, o kalbėję jie tuomet „apie paneles bei pramogas“. Tačiau ne visiems šis kilnus darbas be pasekmių praėjo.

Šiuos įvykius po daugiau kaip pusšimčio metų prisiminė Zigmas Tamakauskas, vienas iš karių kapų tvarkymo iniciatorių. Jis surinko medžiagą bei apie tų laikų studentų darbus priminė Lietuvos Krašto apsaugos ministerijai.

Tai ne vienintelis pastarųjų dienų A.Žibaičio įvertinimas. Prieš savaitę vykusioje šventėje A.Žibaičiui buvo įteikta Gardamo miestelio vėliava. Taip buvo įvertinti jo nuopelnai, tyrinėjant šių vietų praeitį ir istoriją. Jis bei jo žmona Dalia Žibaitienė taip pat buvo apdovanoti Padėkos raštais.

3 Comments on "Anatolijui Žibaičiui įteiktas garbingas apdovanojimas"

  1. Sveikinu. Anatolijus Žibaitis su meile ir moksline įžvalga parašė puikią knygą apie Gardamą , jo apylinkes ir dar daugiau… Skaitykite. Gražių įspūdžių.

  2. Sveikinu. Anatolijus Žibaitis parašė puikią knygą apie Gardamą, jo apylinkes ir jų žmones.

  3. Taip gi kaip gi | 2017-07-10 at 13:23 |

    Nežinau nė vieno, kad prilygtų saviprotegavimu Žibaičiams.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*