Šilutės padangėje varžysis lėktuvų modeliai

2016 metų „Pamario taurės“ varžybų akimirka.

Rytoj, šeštadienį, Šilutės aeroklubo skraidymo aikštelėje Armalėnuose į dangų kils daugybė lėktuvų. Dangaus žydrynėje jie varžysis, kas dailiau atliks akrobatinio skaidymo figūras. Taip pat bus vertinama ir lėktuvo išvaizda.

Viskas būtų gan įprasta, jei ne tai, jog tai didelių ir daugeliui neblogai žinomų lėktuvų kopijos. Rytoj čia skraidys ir S.Dariaus bei S.Girėno „Lituanica“, ir tarpukario lėktuvų konstruktoriaus Antano Gustaičio sukurtas ANBO, bus daugybė ir dabartinių lėktuvų – ir sportinių, ir karinių, ir civilinių. Jie ne tik tobulai atkurti, bet ir puikiai skraidantys: į dangų jie kyla elektrinių ar labiau įprastų benzininių motorų varomi. 2015 metais čia skraidė ir su kitais modeliais varžėsi reaktyviniu varikliu varomas karinis lėktuvas.

Nuo didžiųjų savo „brolių ar seserų“ jų skraidymas skiriasi tik tuo, kad juos valdantys pilotai yra ne to lėktuvo kabinoje, bet akrobatines figūras danguje lėktuvu raižo radijo bangomis savo aparatą valdydami tvirtai stovėdami ant žemės. Jų įvertinimas ir užimama varžybose vieta priklauso nuo tokių pat akrobatinių figūrų atlikimo, kaip kad atlieka ir didieji lėktuvai. Vertinimui reikšmės turės ir lėktuvo modelio atkūrimo tikslumas. Visą tai atliks profesionalūs teisėjai.

Taigi, šį šeštadienį, rugpjūčio 26 dieną, Armalėnuose rengiamos radijo bangomis valdomų lėktuvų kopijų varžybos „Pamario taurė“. Jose jėgas išmėgins ne tik šilutiškiai konstruktoriai bei „pilotai“, bet ir svečiai iš Kauno, Gargždų, Klaipėdos. Pakviesti modeliuotojai ir iš Latvijos.

Varžybų atidarymas 10,30 val. Skraidyti modeliai pradės 11 valandą. Varžybų uždarymas, nugalėtojų paskelbimas numatomas 17 valandą.

Šių varžybų rengėjas – Šilutės aviacinės technikos konsultavimo ir modeliavimo klubas „Skrydis“.

1 Comment on "Šilutės padangėje varžysis lėktuvų modeliai"

  1. ar Jus skaitot ka rašot „rugpjucio 25 šeštadieni“neklaidinkit žmoniu

Leave a comment

Your email address will not be published.


*