Kuršių marių pakrantė marguliavo spalvomis ir gera nuotaika

Šiandien Kuršių marių pakrantėje vyko Šilutės rajono švietimo įstaigų darbuotojų sporto šventė, kurią kolegoms surengė Kintų pagrindinė mokykla su būriu pagalbininkų. Pusdienį vykęs jaukus šurmulys buvo nuotaikingas ir spalvingas, nes kiekviena įstaiga atvyko pasipuošusi savo mėgiamomis ar jai priderančiomis spalvomis. O visi dalyviai buvo draugiškai nusiteikę.    

Kaip visada, išradingi kintiškiai sumanė ir viską suvėrė ant „marių kalbiuko“ – beveik visos jų parengtos rungtys yra nepakartojamos, nes joms atlikti būtinos marios, jų vanduo bei kiti tik marių pakrantėje esantys dalykai.

Su kintiškiais iš viso šventėje dalyvavo 15 komandų iš viso Šilutės rajono. Po nuotaikingo jų pristatymo bei, kaip ir dera prieš varžybas, muzikos palydinčios visuotinos mankštos ant Kuršių marių kranto, visi buvo išskirstyti į pagal šventės rengėjų sumanymą pavadintas komandas. Jos, žinoma, tik šiam kraštui pavadintos žuvų vardais. Tad Kintuose rungėsi Stintų, Karšių, Nėgių, Šamų, Pūgžlių, Ungurių, Ožkų bei Raudžių komandos. Iš šono jos atrodė labai spalvingai ir puikiai derėjo prie mėlynų Kuršių marių vandenų, žydro bei saulėto dangaus bei žalio pamario miško.

Iš viso dalyviams reikėjo įveikti aštuonias rungtis. Jos marių pakrantėje bei Kintų miške buvo išdėliotos taip, kad žuvelių komandoms daugiau prireikė laiko iki jų nueiti, nei atlikti daugeliui pirmą kartą matomas užduotis. Oras buvo puikus, miške čiulbėjo paukščiai, pakrantėje vaikščiojo gandrai, o danguje skraidė kormoranai, todėl šie pasivaikščiojimai iki numatytų vietų neprailgo, nors komandoms nueiti reikėjo gerokai daugiau po tris kilometrus. Tačiau rezultatai buvo skaičiuojami pagal ne pagal nueitą, bet užduočių atlikimo laiką. Tad viskas vyko neskubant, mėgaujantis pamario gamta bei naujai suburtų komandos dalyvių bendravimu.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad nugalėjo „Ožkomis“ pavadinta komanda. Antrieji buvo „Pūgžliai“, o tretieji – „Karšiai“. Tačiau nežiūrint rezultatų, visos komandos gavo po prizą – rūkytą žuvį. Būta ir kitokių jau įstaigoms skirtų apdovanojimų. O svarbiausiai – buvo gardi kintiškių mokytojų virta žuvienė. Ją po netrumpo pasivaikščiojimo bei rungčių, visi kirto pasigardžiuodami ir dėkodami virėjams. Būta ir kitų vaišių, kurios kolegoms iškepė, sutepė ar suslėgė patys Kintų mokytojai bei mokyklos darbuotojai.

Sporto šventės pabaigoje įvyko burtų traukimai. Jie lėmė, kad po dviejų metų švietimiečiai, baigę mokslo metus, šiek tiek pasivaržyti bei drauge ilsėtis vyks į Juknaičius – šventę rengs Juknaičių pagrindinės mokyklos kolektyvas.

Ir truputėlis statistikos. 30 kintiškių surengė šventę 118-kai svečių. Ją rėmė Kintų kepykla bei Žilvinas Žukauskas ir Saulius Endriutis. Didelę kolegišką pagalbą suteikė Kintų Vydūno kultūros centras bei Kintų seniūnija.

Autoriaus ir Rubeno Bukavicko nuotraukos.

3 Comments on "Kuršių marių pakrantė marguliavo spalvomis ir gera nuotaika"

  1. "Nėgių" komandos vedlė | 2017-06-15 at 20:12 |

    Puiki netradicinė sporto šventė – labiau sveikatinimo diena malonioj kolegų draugijoj!

  2. Nėgių komandos narė | 2017-06-16 at 22:38 |

    Puikiai praleistas laikas!!! Organizatoriams 10 balu!

  3. Ungurys- Seras. | 2017-06-18 at 22:16 |

    Ačiū organizatoriams. Valio! Mokytojai myli Kintus! Tik pirmyn -daugiau sportinių pasiekimų.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*