„Vytautas Didysis“ jau baigiamas parengti kelionei     

Vos kelios smulkmenos liko baigiant statyti (tiksliau būtų sakyti – rengti) vytinės tipo laivą, pavadintą „Vytautu Didžiuoju“. Jis jau už keletos dienų Lenkijos upėmis pradės plukdyti Trečiosios nacionalinės ekspedicijos dalyvius. „Skatulės“ bendrovėje Rusnėje ir savaitgaliais verda darbas – montuojamos tos likusios dalys bei jos surinkinėjamos į savo vietas.

Iš kiek didesnių darbų dar liko baigti kaustyti šoninius švertus, surinkti į vieną dalį vairą, sumontuoti stiebą. Jis bus renkamas, kai atvažiuos kranas, nes devynių metrų eglinį stiebą ne taip lengva net ir būriui žmonių pakelti. Laivo meistras Viktoras Spiridonas Belokopytovas šiandien ryte pakulomis kamšė laivo apačią. Tai numatyta pagal technologinį procesą, nes kad ir kaip atidžiai buvo jungiamos prie laivo dugno borto lentos, neišvengiamai vos matomi plyšeliai vis tik natūraliai liko. Jie galėjo dar padidėti, nes keletą savaičių laivas išbuvo atviroje saulėje dirbtuvių kieme. Meistras labai paprastai nustatė, kur tie plyšeliai: jis į laivą pripylė vandens. Tad beliko iš apačios pakulomis juos ir užtaisyti. Tuo tarpu jam padedantis Ričardas Kasiliauskas rengė užtvarėles, kad ant denio patekęs vanduo nebėgtų į laivo vidų.

003

Netrukus atvažiavo šio laivo projekto autorius Simas Knapkis ir atvežė papildomų varžtų, virvių stiebui bei burei tvirtinti, kitų įvairių smulkmenų. Pasitaręs su juo V.S.Belokopytovas papildomai stiprino būsimo variklio vietą. Nors laivas ir burinis, varomas vėjo, tačiau bus ir šiuolaikinis variklis. Jis nekris į akis, nes šis įrenginys bus labai išradingai sumontuotas laivo viduje. O uždengtas lentomis – bus beveik ir negirdimas.

Įdienojus turėjo atvažiuoti ir kalvis Valdas Jurkšaitis. Jis, bei Uosis Knapkis imsis papildomo laivo tvirtinimo darbų. Visokių smulkių darbų dar reikia nemažai padaryti, o laikas numatytas laivo statymui baigiasi – Trečioji nacionalinė ekspedicija prasideda 22 birželio Marijampolėje. Po spaudos konferencijos šiame mieste – visi keliauninkai išvažiuoja į Lenkiją.

Be the first to comment on "„Vytautas Didysis“ jau baigiamas parengti kelionei     "

Leave a comment

Your email address will not be published.


*