Regbis – daugiau nei sportas

Regbio trenerė Austėja Minkevičiūtė.

Jau kelias savaites Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos stadione su daugeliui mažai matytu kiaušinį primenančiu kamuoliu sportuoja keletas jaunuolių. Įdomu, kad jiems vadovauja žalia sportine apranga dėvinti mergina.    

Šis žaidimas – regbis, o trenerė – Austėja Minkevičiūtė, grįžusi namo po penkerių Airijoje praleistų metų. Ten ji susižavėjo visuotinai toje šalyje žaidžiamu regbiu ir išmoko jį žaisti. Grįžusi įsijungė į uostamiesčio regbio klubą „Klaipėdos kovas“. Tačiau nuo Ramučių kilusi ir Šilutės pirmąją gimnaziją baigusi mergina nutarė šio žaidimo pamokyti ir šilutiškius. Tad prieš kurį laiką buvo išplatinti skelbimai, kviečiantys mokytis šio žaidimo ir jungtis į komandą.

Austėja sakė, kad kol kas tokių norinčių atsirado apie dešimt. Jiems aiškinamos regbio žaidimo taisyklės, bandoma žaisti. Trenerė sakė, šis pasaulyje populiarus žaidimas turi keletą rūšių. Čia žaidžiamas bekontaktis regbis, kur komandos sėkmę lemia ne tik jėga, bet ir vikrumas. Žaidėjai, po aikštę bėgiojantys su neįprastu kamuoliu, turi ne tik pasiekti vartus, bet ir turi spėti nuplėšti nuo priešininkų šonų kabančias spalvotas juostas.

Šią regbio rūšį pasaulyje nuo septynerių metų pradeda žaisti tiek vaikinai, tiek ir merginos. Trenerė Austėja kviečia vasaros atostogas mieste leidžiančius įvairaus amžiaus vaikus ar jaunuolius pabandyti šį žaidimą. Kol kas treniruotės vyksta pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 15 valandos Pamario pagrindinės mokyklos stadione. Rudenį treniruočių grafikas gali ir keistis.

Norintieji daugiau apie tai sužinoti, gali jungtis į feisbuko paskyra „Regbis Šilutėje“. Ten sužinos ir tai, kaip sekasi čia žaidžiantiems, ir pamatys kaip jis žaidžiamas ir Lietuvoje, ir pasaulyje.

Be the first to comment on "Regbis – daugiau nei sportas"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*