Netrukus Šilutėje brangs vanduo

Praėjusį pirmadienį, birželio 20 dieną, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) suderino, kaip skelbiama jos nutarime, naują UAB „Šilutės vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą. Ji didesnė, nei gyventojai mokėjo keletą metų.  

Iki šiol bazinė vandens kaina vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute, buvo 2,31 euro už vieną kubinį metrą. 70 euro centų šios sumos sudarė paties vandens ir jo tiekimo kaina, o 1,61 euro – nuotėkų tvarkymas. Galutinė vandens kaina buvo 21 procentų didesnė, nes įskaičiuotas ir pridėtinės vertės (PVM) mokestis.

Naujai praėjusį pirmadienį VKEKK patvirtintina kaina yra 2,42 eurus už kubinį metrą. Ją sudaro 83 euro centai pats vanduo ir 1,59 – nuotėkų tvarkymas. Galutinė kaina, pridėjus 21 % PVM bus 2,93 euro už kubinį metrą.

Individualių gyvenamųjų namų vartotojai iki šiol mokėdavo 2,17 euro be PVM. Naujai patvirtinta kaina yra 2,28 eurų už kubą. Ją sudarys  0,78 euro pats vanduo ir jo tiekimas, o 1,50 – nuotėkų tvarkymas. Galutinė kaina su PVM – 2,76 euro už kubinį metrą.

Sutapimas, tačiau abiem atvejais kaina didėja 11 euro centų.

Kaip sakoma VKEKK pranešime, pirmadienį buvo suderinta paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų palaikymo kaina. Ji bus 0,28 euro už kubą be PVM. Paviršinių nuotekų tvarkymo paslauga naudojasi daugiau nei 400 UAB „Šilutės vandenys“ abonentų.

Gyventojai mokės pagal naujas kainas, tik po to, kai joms pritars Šilutės rajono Savivaldybės taryba. Artimiausio posėdžio darbotvarkėje, kuris vyks šį ketvirtadienį, šio sprendimo projekto nėra.

Vandens kaina, tiekiamo įmonės UAB „Šilutės vandenys“, nesikeitė nuo 2013 metų.

Be the first to comment on "Netrukus Šilutėje brangs vanduo"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*