Pasitarimas dėl senojo muziejaus remonto  

Šiandien Šilutėje lankėsi Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos skyriaus vedėja Audronė Puzonienė ir vyriausioji specialistė Ingrida Gečienė. Vizito tikslas – susipažinti su planuojamais Šilutės savivaldybės darbais Šilutės mieste bei Švėkšnoje. O taip pat ir konsultacijos, kaip būtų galima spręsti buvusio Šilutės muziejaus pastato remontą.      

Šį pastatą Savivaldybė ketina perduoti Šilutės miesto bendruomenių asociacijai. Tuomet jame galėtų glaustis ir veiklą vykdyti dauguma visuomeninių miesto organizacijų. Tačiau pradžioje jį reikėtų paremontuoti ir šiek tiek modernizuoti – įvesti vandenį, kanalizaciją. Statytas kaip arklių pirklio vasaros rezidencija, kuriame daugybę metų buvo Šilutės muziejus, pastatas yra kultūros paminklas, dėl ko visi remonto darbai turi atitikti visus paveldosauginius reikalavimus. Susitikimą su paveldo specialistais visuomenininkams Adui Nausėdai ir Gerlindai Stungurienei buvo pažadėjęs Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis.

Šio trumpo susitikimo metu buvo išsiaiškintas pagrindinis dalykas – pastatą galima tvarkyti ir remontuoti dalimis. Tai patvirtino klaipėdietės paminklosaugininkės A. Puzonienė ir I. Gečienė. Jos paaiškino, kokių reikia imtis pirmųjų žingsnių, kad prasidėtų darbai. Klaipėdietės pradžioje pasiūlė kreiptis į paminklinių pastatų projektavimo licencijas turinčius architektus. Jie žino visus reikalavimus ir gali ne tik suprojektuoti, bet ir patarti. Tokių, anot paminklosaugininkių, Šilutėje yra ir ne vienas.

A. Nausėda kalbėjo, kad yra galimybių gauti paramą remontuojant pastatą dalimis. Tad pradžioje ketinama sutvarkyti šio pastato stogą. Jau preliminariai aiški ir galima suma, už kurią viena Šilutės statybos bendrovė imtųsi keisti jį su visomis jo konstrukcijoms. A. Nausėda optimistiškai kalbėjo, kad, jei iš ties prasidės realūs remonto darbai, finansinę paramą žadėjo ne viena organizacija.

Paminklosaugininkės A. Puzonienė ir I. Gečienė, prieš ateinant į buvusį muziejų, su meru, Šilutės architektais, savivaldybės specialistais aptarė galimybę sukurti bendrą erdvę tarp Savivaldybės pastato ir Šilutės kultūros ir pramogų centro. I. Gečienė sakė, kad viskas yra leistina, tik paminklosauginiu požiūriu būtina išsaugoti pagrindinės miesto gatvės vaizdą – ji yra didžiausia ir saugotina vertybė. O pėstieji ar automobiliai judės šia erdve – paminklosauginiu tai požiūriu nesvarbu.

Taip pat Savivaldybėje buvo aptarta ir paminklo Nepriklausomybės akto signatarui Kazimierui Šauliui statymas Švėkšnoje. Preliminariai apžiūrėjusios plane pageidaujamą vietą priešais Bendruomenių namus – biblioteką šio miestelio aikštėje, didesnių pastabų specialistės neturėjo.

 

Be the first to comment on "Pasitarimas dėl senojo muziejaus remonto  "

Leave a comment

Your email address will not be published.


*