Nors vieta dar neaiški, tačiau dėl bokšto Rusnėje nuspręsta

Vakar Šilutėje, Rusnėje, o vėliau ir Kintuose lankėsi Lietuvos aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Jį lydėjo Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Pagrindinis politikų kelionės tikslas – savo akimis pamatyti vietą, kur Rusnėje Savivaldybė norėtų pastatyti apžvalgos bokštą. Ministrui Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio pasiūlyta vieta – Atmatos upės žiotys – patiko, tačiau, kaip juokavo susitikęs su spaudos atstovais, kuoliukų, žyminčių statybos pradžią, dar nesukalė.

Ministras sakė manantis, kad Rusnėje tikrai reikia apžvalgos bokšto, kuris būtų geras traukos centras. O šioms vietoms jau senokai trūko rimto valstybinio dėmesio. Tad atsižvelgiant į esamas galimybes, išanalizavus visas alternatyvas, reikėtų priimti galutinį sprendimą dėl jo vietos. Ministras mano, kad toks apžvalgos bokštas galėtų prisidėti prie rajono patrauklumo didinimo bei ekonominio vystymosi. Tad belieka kuo greičiau įvertinus visas alternatyvas tarti galutinį žodį.

Seimo pirmininko pavaduotojas K.Komskis sakė, kad, jei norima spręsti emigracijos mažinimą, būtina atsigręžti į regionus. Tam reikia kuo daugiau investuoti, kad nebūtų noro ir reikalo išvažiuoti. O išlaidos į turizmą pasiteisina – jos duoda pajamų ir valstybei, ir žemės ūkiui. Tad apžvalgos bokšto statymas turėtų tam pasitarnauti.

Kartu su svečiais ir meru po salą keliavęs Rusnės regioninio parko direktorius Vaidas Pavilonis sakė, kad šios vietos – žvejų Meka ir paukščių rojus. Tačiau iki šiol tai būta podukros vietoje. O su šiuo nauju statiniu būtų padidintas salos patrauklumas, pritraukta daugiau lankytojų į šias vietas. Taip pat būtų įrengtas takas iki šio statinio, kuriuo galėtų važiuoti ir neįgalieji. Tuo pačiu atsivertų ir priėjimas prie Kuršių marių, ko iki šiol Rusnėje nebuvo.

Paklaustas, ar tai jau galutinis sprendimas Atmatos žiotyse statyti apžvalgos bokštą, ministras K.Trečiokas atsakė, kad jis bokštą jau įsivaizduoja ant marių kranto, Atmatos upės žiotyse. Tačiau reikia viską labai gerai pasverti, nes projektas ambicingas, reikalaujantis nemažai lėšų, tad būtina viską gerai apskaičiuoti. Dėl to tvirtai šiandien pasakyti, ar būtent tai ta vieta, dar kiek anksti. Šiuo metu galima pasakyti viena – Rusnėje bus bokštas.

Primename, kad pirmoji kilusi mintis statyti tokį apžvalgos bokštą buvo prie Uostadvario švyturio. Tačiau Rusnės bendruomenė ir Rusnės regioninio parko direktorius pasiūlė vietą Atmatos upės žiotyse.

Paklaustas apie kitą Rusnei ir čia gyvenantiems žmonėms aktualų klausimą, kaip bus su Pakalnės ir Rusnaitės upių žiočių valymu, aplinkos ministras nebuvo taip optimistiškai nusiteikęs. Jis sakė, kad šiam tikslui pasinaudoti europine finansine pagalba negalima. Tad tam turės būti ieškoma kitų kelių. Anot jo, ministerija turi įvairių patirčių, kaip, pasinaudojus keletu finansinių šaltinių, pasiekti norimų rezultatų. Taip pat K.Trečiokas pakomentavo pastaruoju metu kilusias viešas diskusijas dėl verslinės žvejybos uždraudimo vidaus vandenyse. Jo nuomone, atsižvelgiant į žuvų išteklius bei kontrolę, to drausti nereikėtų. Juo labiau, kad tai duoda nemažas pajamas į valstybės biudžetą.

Nuotraukoje:
Iš kairės: Seimo narys K.Komskis, aplinkos ministras K.Trečiokas, Šilutės savivaldybės meras V.Laurinaitis ir Nemuno deltos regioninio parko direktorius V.Pavilonis.  

Komentarų nėra, būk pirmas. "Nors vieta dar neaiški, tačiau dėl bokšto Rusnėje nuspręsta"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*