Vasara iš ties ne už kalnų: Savivaldybės žinios  

Vasario 25 dieną Šilutės rajono Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino numatomų stebėti maudyklių sąrašą bei paskelbė jų vandens kokybės tyrimo grafiką šiems metams.

Šiame įsakyme matome, kad Šilutės rajone yra tik dvi oficialiai įteisintos poilsio prie vandens vietos. Tai Žemaičių Naumiesčio tvenkinio Žemaičio Naumiesčio ir Kuršių marių ties Kintais maudyklės. Jos taip pat įtrauktos ir į „stebimų Lietuvos maudyklių“ sąrašą. S.Šepučio pasirašytame įsakyme taip pat nurodoma, kad stebėti vandens būklę būtina ir oficialiai neįteisintose maudyklės. O jos nurodytos šios: Atmatos upė (rekreacinė teritorija su galima maudymosi vieta), Šyšos upė ties Šilutės miesto Darbininkų kvartalu, Vilkėnų, Ramučių, Šylių, Degučių, Vainuto kaimo, Kriauleidiškės bei  Žemaičių Naumiesčio tvenkiniai.

Direktoriaus pasirašytame įsakyme taip pat nurodytos konkrečios dienos, kada tose maudyklėse turi būti paimti vandens mėginiai. Stebėjimas pradedamas nuo gegužės 23 ir tęsiamas iki rugsėjo 7 dienos. Oficialiose vietose bei Atmatos upėje bei Šyšoje ties Darbininkų kvartalu stebėsena birželio – rugpjūčio mėnesiai bus vykdoma dukart per mėnesį – jo pradžioje ir antroje pusėje. Tuo tarpu likusiose maudyklėse – tvenkiniuose vanduo tyrimams bus imamas gegužės 23 ir liepos 18 dienomis.

Taip pat šiuo įsakymu skiriami asmenys, kurie atsakingi už visų maudyklių priežiūrą. Tai yra vyriausias specialistas savivaldybės gydytojas Marius Bartkus Jonas Čeponis ir vyriausias specialistas – sanitarijos inspektorius.

Kitą, jau vasario 26, dieną Šilutės rajono Savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis pasirašė dar vieną, su ateinančia vasara siejama, įsakymą. Jis „dėl vaikų vasaros poilsio organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo ir konkurso skelbimo“. Juo yra patvirtinamas Šilutės rajono savivaldybės vaikų vasaros poilsio organizavimo tvarkos aprašas bei skelbiamas Vaikų vasaros poilsio organizavimo projektų konkursas. Galintieji bei norintieji rengti vaikų poilsį – paraiškas turi pateiki iki kovo 31 dienos.

Nuotraukoje:
Kintų paplūdimys.  

Be the first to comment on "Vasara iš ties ne už kalnų: Savivaldybės žinios  "

Leave a comment

Your email address will not be published.


*