Po premjeros. Nuoširdžiai

Kalbamės, kaip prieš porą metų susidomėjome Rambyno apylinkėse buvusiais papročiais, kaip kilo idėja parašyti apie tai pjesę, o vėliau gal ir suvaidinti.

Kaip mažne visos pasipiktino tokiu smurtu – nes neatsirado nė vienos savanorės lipti į sceną ir kurti ten vaidmenį. Nebent jėga nuvarytų… Tik kad nebuvo kam. Bet pjesė lyg ir pati per vasarą pasirašė, paskui atsirado kitų užsiėmimų, spektaklį lyg ir pamiršome. Bet jo premjera įvyko šių metų sausio 12 dieną. Taip jau būna, kad TAU literatų sambūris „Vėdrynas“ įsipainioja į kokią nors istoriją ir, žiūrėk, viskas neblogai baigiasi. Gal šis sumanymas ir nebūtų pavykęs, jei tamsūs vėlyvojo rudens vakarai nebūtų raginę imtis ko nors daugiau, nei įprastinė literatų veikla. Ir tai dar ne viskas – pjesė apie meilę, apie kaimynystę, kuri šiais laikais nėra tokia nuoširdi. O galėtų, jei kas apie tai kalbėtų. Pjesėje veikia ne tik senjorai, bet ir jaunimas. Iš kur jo, sulaukus trečiojo amžiaus, gauti?

Štai čia ir prasideda visas nuotykio grožis ir svarbumas – bendradarbiauti su mumis ryžosi Šilutės pirmosios gimnazijos teatras „Dryžuotasis šalikas“. Mums talkino būrys šaunių vaikinų ir viena mergaitė. Pagrindinius vaidmenis, įsimylėjusius jaunuolius, kurių laimei kliudo bjaurūs papročiai ir nenuolaidūs tėvai, t. p. sukūrė gimnazistai. Džiaugėmės režisierės, mokytojos Jolitos Ežerinskės kantrybe ir išradingumu, nuoširdžia muzikos mokytojos Giedrės Pocienės pagalba, mokantis tradicinių lietuvininkų žaidimų. Stebėjomės jaunųjų gimnazistų kolegiškumu ir bendravimo su mumis kultūra. Nelabai sekėsi mums priešpaskutinė repeticija, nepastebėjau, kaip prie mūsų, senjorių, priėjo vienas gimnazistų ir sako: „Nenusiminkite, ir mums taip pasitaiko: repeticijoje kliūvam, o per spektaklį viskas pavyksta. Pamatysite, viskas bus gerai“. Ir atrodo, pavyko, o mes susipažinome su nuostabiais šauniais jaunais žmonėmis – tokiems tikrai priklausys ateitis.

Negalim nesidžiaugti, kad į mūsų artistų būrį įsijungė Antanas Mitkus ir Ramūnas Venckus. Daug talentingų žmonių yra mūsų mieste. Gera su jais bendrauti.

Marta Vilkė

Be the first to comment on "Po premjeros. Nuoširdžiai"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*