Parodos „Zodiako ženklai“ pristatyme – grafikos, poezijos ir muzikos sintezė

Sausio 24-osios pavakare į Traksėdžių biblioteką rinkosi poezijos, dailės ir muzikos mylėtojai. Bibliotekoje buvo pristatyta Violetos Astrauskienės grafikos darbų paroda „Zodiako ženklai“. Muzikavo Adas Nausėda.

„Mūsų šio vakaro viešnia Violeta Astrauskienė jau gerai pažįstama traksėdiškiams. Bibliotekoje lankosi nebe pirmą kartą. Violeta – prigimtinė švėkšniškė, aktyvi visuomenininkė, gimtojo miestelio metraštininkė, korespondentė, švėkšniškių draugijos „Tėviškė“ pirmininkė, renginių ir susitikimų sumanytoja, organizatorė ir vedėja“, – pristatydama parodos autorę kalbėjo bibliotekininkė Vida Pozniakovienė. Nepamiršo paminėti, kad Violeta mėgsta fotografuoti, tapo paveikslus, moka įrišti knygas, lipdo angelus ir ne tik juos. Yra trijų sąjungų narė, tai: Lietuvos Kaimo rašytojų, Lietuvos Tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus ir Lietuvos Nepriklausomų rašytojų sąjungos.

Violeta papasakojo, kaip gimė ciklas „Zodiako ženklai“: „Piešiu geliniu tušinukuku ant popieriaus. Esu bandžiusi ir ant drobės, tačiau šiai technikai drobė netinka. Visą ciklą piešiau apie pusę metų. Daug yra smulkių detalių, kurias labai mėgstu. Išpiešiau ir žvaigždynus. Kiekviename piešinyje yra ir nedidelis senovinis zodiako ženklas. Manau, kad akylesnis žiūrovas tai pastebėjo“. Papasakojo, kad Ožiaragio, marčios ženklą, piešė ilgiausiai, nes buvo sugalvojusi dar daugiau visokių smulkių detalių. Tęsdama parodos pristatymą, Violeta perskaitė ištraukų iš vienos seniausių Babilonijos legendų apie tai, ką Dievas davė kiekvienam Zodiako ženklui. (Su legenda galima susipažinti aplankius parodą).

Po Ado Nausėdos atliktų dainų, klausėmės ta pačia raide prasidedančių eilėraščių, skirtų metų laikams, iš Violetos knygos „Ištylėti žodžiai“. Vienu dalinuosi:

„Sausis. Svyrinėdamas / Siuvėjas / Stingulio sakinius / Skiedromis skaldė. / Savo skausmą / Saga skaptavo. / Sielvartą / Samanose slėpė. / Springdamas / Skaičiavo / Sausio savaitgalius. Staiga suspindo / Stiklo sutema. / Suakmenėjo sutrypti / Santykių svilėsiai. / Smilkalai sopulius / Spalvomis skandino.

Vėliau parodos autorė perskaitė eilėraščių iš naujausios, jau pakeliui į namus keliaujančios knygos –  „Dėlionės be atsakymų“ – ir  padovanojo bibliotekai keletą savo ir bičiulių kūrybos knygų.

Svečiams buvo padovanota gėlių, padėkota už turiningą vakarą, kuris dar tęsėsi prie kavos puodelio.

Be the first to comment on "Parodos „Zodiako ženklai“ pristatyme – grafikos, poezijos ir muzikos sintezė"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*