Gegužės mėnesio skaitiniai

Pagaliau – gegužės 1-ąją rimtai švystelėjo saulutė ir ėmė šilti. Taip pagaliau baigsis ir šildymo sezonas. Kažkas paskaičiavo, kad šią žiemą jis ilgiausias per dešimtmetį. O gal be reikalo džiaugiamės, nes tai paskutinis, kuomet galioja PVM šildymui lengvata. Tad nuo ateinančio sezono centralizuotai teikiama šiluma brangs 12 % iki 21 %. Daugeliui, bent jau Šilutės miestelyje, tai reiškia mažėjančias šeimos pajamas. Girdėti teko, kad bus sukurtas efektyvus kompensacijų mechanizmas. Tačiau jau taip pat teko girdėti, kad valdžia, išsigandusi didelio būrio šeimų, kam turėtų tas kompensacijas mokėti, ėmėsi naujos skaičiavimo metodikos. Pagal ją žmonės, valdžios akimis, turtingesni taps, ir kompensacijos nebepriklausys. Skaičių dėka, labai paprasta turtingais paversti.

Kalbant apie skaičius, vis iš galvos neišeina tas 14, arba kitaip skaičiuojant net 18 litrų gryno spirto, kurį kiekvienas LT pilietis, įskaičiuojant ir kūdikius, pagal statistiką kasmet išgeriame. Vargiai ar kas ginčysis, kad vartojame. Bet pagal statistiką pasirodo kone kasdien maukiame kiekvienas. O šie skaičiai, pasirodo, liudija, kad kone pasaulio rekordininkai šiame bare esame. Na bent jau Europos. Ar čia viskas iš ties taip ir yra, skaičių ekvilibristikos nėra? Pasižvalgius po gyvenamo namo laiptinę – geriančių (maukiančių) lyg ir nesimato. Gal tyliai sau ir paslapčia dusinasi? Balių pas kaimynus, kada dėl iki paryčių skambančių dainų užmigti kaimynams sunku būdavo, jau senai nebėra. Kaime pijokų yra. Tai gal jie tą statistinį kiekį ir dakala? Bet kad kaimas būtų juodai prasigėręs… Nors darbo kaime ne prūdais, tačiau kiekvienas jį turintis brangina jį.

Baigiant statistikos reikalus, vėl žiniasklaidoje šmėkštelėjusi žinutė – taromatai ir užstatų sistema „ant Lietuvos žemės“ pasiteisino kone 100 %, kai tuo tarpu pas kaimynus estus 50, latvius kiek daugiau nei 70. Tai gali reikšti tik vieną – pas mus daugiau… „bomžų“, kurie surankioja tuos iki 100 likusius ir Lietuvą vėl į pirmaujančių gretas iškeliančius skaičius. Apie tai iš aukštų tribūnų nei mur mur. Tai turėtų valdžią liūdinti ne mažiau, nei vis didėjanti emigracija.

Bala nematė tų skaičių. Kaip ir žadėjęs į Šilutę, o tiksliau į Rusnę, praėjusį mėnesį atvyko premjeras Saulius Skvernelis. Ir atvežė pažadą – kitais metais užliejamo kelio problema bus pradėta ir pabaigta spręsti – estakada bus pastatyta. Tad lieka tikėtis ir savęs bei rusniškių klausti – tai buvo „naujas eilinis pažadas“ ar „naujas neeilinis pažadas“? Nes žadančiųjų čia, kaip ir patys rusniškiai jau ne kartą yra viešai priminę, buvo ne vienas ir ne du. Ir tai spręsti buvo žadama ne vieną dešimtmetį. Tačiau telieka tik toliau laukti, nes be kitos žiemos potvynio neturėtų būti. O iki jo, kaip rodo patirtis, viskas vėl užmirštama.

Tačiau pažadai vis tik ima ir išsipildo. Taip nutiko Švėkšnoje, kur taip pat po daugybės įvairių lygių valdžios patikinimų ir įsipareigojimų sutvarkyti pavojų keliantį kelią per miestelio vidurį, pagaliau pavyko išjudinti – realūs darbai prasidėjo. Darbus vykdanti bendrovė sau ir švėkšniškiams įsipareigojo, pabaigti darbus „iki visų Šventų“. Na, gal ne visai iki galo, bet kad jau būtų saugu ir būtų galima pravažiuoti. Įsipareigojimai dėl to, kad pagal pasirašytą darbų vykdymo projektą, jų oficiali ir suderinta pabaiga numatyta tik kitais metais. Ir vėl lieka viltis, nes dabar švėkšniškiai labai vargsta. Sunkumų būna, kai ir namuose daromas rimtas remontas, o čia dviejų kilometrų centrinis kelias. Tik įsipareigojimas kol kas tvarkyti aplinkkelį kol kas ne iki galo vykdomas. Arba ne tas kelias paimtas iš viso. Dabar norėdami patekti iš vieno miestelio galo į kitą – o ten kapinės – turi važiuoti tik nugreideriuotu, bet nei kiek nepažvyruotu keliu. O važiuodami pilna burna keikia valdžią ir kelininkus. Žagsėti jie visi turėtų labai sunkiai, nes burnoja kiekvienas, kuris važiuoja.

Balandžio mėnesį pagaliau šioks toks pajudėjimas ir politiniame Šilutės gyvenime: Tarybos opozicija (ir vėl reikia sakyti pagaliau) surengė spaudos konferenciją žiniasklaidai. Piktinosi politinės daugumos blogu darbu, dėmesio opozicijos siūlymams nerodymu bei visapusiu ignoravimu. Ir taip pat žadėjo… iki vasaros parengti alternatyvią Šilutės vystymo programą (ar kažką panašaus). Suprantama, šaunu, kad atėjo tokia mintis, tačiau kaip patys pastebėjo prieš pokalbį su žurnalistais – jau praėjo pusę šios Tarybos kadencijos. Tad ar ne per vėlu tai pradėti rengti, kai šiaip jau netrukus nežymiai prasidės rinkimų kampanija? Kažkas iš kolegų net ir paklausė, ar tai būsimoji jūsų rinkimų programa? Tad ir čia belieka laukti tos vasaros pradžios, kuomet šie Šilutės politikai pasiūlys, kaip galėtumėme gyventi kitaip. Žinoma svajonėse, nes realiai, bent jau iki šiol, matant opozicijos aktyvumą ir veiklą, vargiai ar kas po to nors keisis.

Be the first to comment on "Gegužės mėnesio skaitiniai"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*