Paskutinės ekspedicijos laivo borto lentos ir špangautai  (NUOTRAUKOS) (VIDEO)

Tiek didesnių darbų liko statant laivo laivo korpusą Lietuvos nacionalinei ekspedicijai „Skatulės“ bendrovėje Rusnėje. Šiandien ant ugnies kaitinant buvo lenkiamos paskutinės lentos. O pačiame laive meistras Viktoras Spiridonas Belokopytovas jau matavo būsimu špangautus.   

Jis sakė, kad dabar beliko iki trečio špangauto pritvirtinti lentą priekio iškilimui, nes šiaip jau vytinės laivo priekis, kuris tapo pagrindu kuriant šį naują laivą, yra iškilęs, jei lyginsime su laivo viduriu.

Nuo trečio špangauto laivagalio pusėn tvirtinsis falšbortas. Tarp jo bei špangauto liks tarpelis, kuris gali būti naudojamas virvei esant reikalui užkišti tvirtinimui. O ant viršutinės lentos dėsis papildymas, kad uždarytų tą vietą. Ir meistras tai labai vaizdžiai sudėjęs lenteles pademonstravo tai.

001

Laivo priekio iškilimui meistrai pasiėmė 6 metrų lentą. Pradžioje ją reismusinių staklių pagalba šiek tie paplonino ir nunešė ant lauke esančio įrenginio. Oras dabar puikus, tad per šią dieną pavyks ją ir išlenkti ir atšaldyti – „numarinti“.

O laive jau buvo sudėlioti būsimi ąžuoliniai špangautai. Tai savotiški laivo griaučiai, kurie sutvirtina visas jo dalis. Jie tvirtinami prie dugno ir borto šonų. Visą atlikus laivo visos dalys „susiriša“ ir jis tampa stiprus – gali sėkmingai plaukti.

Meistras Viktoras sakė, kad viskas paskaičiuota taip, kad viduriniai laivo špangautai atsidūrė prie borto lentų sujungimo. Tai buvo taikyta specialiai, kad būtų galima tas jungtas dalis prikalti atskirai, kad dar labiau sutvirtėtų borto lentų sudūrimas.

Dabar beliko būsimus špangautus, meistro kalba, „prikrabuoti“, kas atsitiktų tą patį, kas priobliuoti bei pritaikyti prie borto, kad be mažiausių plyšelių prie jo priglustų. O jau tuomet tvirtai visą tai sukalti.

002

Po to, kai pasirinktos dvi lentos buvo nuobliuotos, jos buvo išneštos į lauką ir įtvirtinus į lenkimo mechanizmą. Netrukus po jomis buvo užkurta ugnis ir jos pradėtos kaitinti. V.S.Belokopytovas stojosi netoli, pasiruošęs indą su vandeniu, rankose laikydamas savadarbę pompą – vandens čiurkšle slopinama pernelyg įsismarkavusi ugnis. Tad kol vyksta lenkimas, pasitraukti iš šios vietos negalima. Paklausus, kiek laiko tai turėtų trukti, V.S.Belokopytovas mostelėjo ranka į dangų ir aiškiai nieko nepasakė – „kol lenta išlinks“.

Susiję pasakojimai:
Nacionalinė ekspedicija prasideda Rusnėje
Nacionalinė ekspedicija prasideda Rusnėje. 2 dalis
Ekspedicijos laivas jau turi pirmą borto lentą

Be the first to comment on "Paskutinės ekspedicijos laivo borto lentos ir špangautai"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*