Trumpas vaizdelis, kaip pavasario dienomis gyvena rusniškiai  (NUOTRAUKOS) (VIDEO)

Nors Nemuno žiotyse ledo nebėra, jo taip pat nėra ir Kuršių mariose, tačiau Nemuno potvynio vanduo nuo kelio Šilutė Rusnė nesitraukia ir jo čia yra pakankamai daug. Jau kelintą parą jo lygis laikosi stabiliai ir yra 21 centimetras virš kelio.     

6 valandos ryto darbą pradeda Šilutės kelių tarnybos traktoriai. Su prie jų prikabintais tralais jie kelia automobilius per užsemtą 400 metų kelio ruožą. Ir taip eismas šioje vietoje vyksta iki pat 22 valandos. Autobusėlyje prie šios laikinos perkėlos įsikūrę šios tarnybos vyrai sakė, kad nuo to laiko naktį persikelti galima tik išsikvietus budintį Šilutėje traktorių esant ypatingoms situacijoms. Tuomet reikėtų skambinti skelbime nurodytu telefonu. Tad potvynio metu rusniškiai tokiu ritmu turi rikiuoti savo gyvenimą.

Šiandien apie 8 valandą ryto kelininkai jau nebeturėjo daug darbo: į Rusnę norėjo patekti tik vienas kitas automobilis. O norinčių išvykti iš salos būta kiek daugiau. Ne pirmą dieną čia dirbantys kelininkai sakė, kad tokiu laiku eismas jau sumažėjęs. Jau įprasta, kad ryte visi važiuoja iš Rusnės į darbus, mokyklas, ar su reikalais – tuomet daugiau norinčių persikelti į Šilutę. Apie pietus situacija keičiasi – daugėja vykstančiųjų į Rusnę.

21 centimetras vandens virš kelio jau nėra daug, tad didesni automobiliai užsemtą kelią pervažiuoja patys. Nors sugedo Šilutės autobusų parko speciali mašina, kursuojanti vietoje maršrutinio autobuso, tačiau jos neypatingai jau ir bereikia – dideli autobusai jau patys įveikia tokio aukščio vandenį.

Pagal nustatytą tvarką, pirmenybę persikelti turi su Rusnės seniūnės išduotais leidimais. Nors tai ir suprantama, tačiau neretai tai kelia įtampą tarp vairuotojų, kurie tokios privilegijos neturi.

Praėjusią savaitę, neapsikentę dešimtmečiais valdžios dalinamų pažadų spręsti šią problemą, rusniškiai vyko į Vilnių piketuoti prie Seimo. Tai galite prisiminti „Rusniškiai Vilniuje išsakė savo godas“. Salos gyventojai labai žaismingai išsakė savo problemas ir lūkesčius. Pabendravę su Seimo nariais, piketuotojai grįžo su viltimi. Tačiau tvirtai pažadėjo, kad būtinai rudenį grįš prie Seimo, jei nebus pradėtas problemos „Sujunkite Rusnę su Lietuva“ sprendimas.

Be the first to comment on "Trumpas vaizdelis, kaip pavasario dienomis gyvena rusniškiai"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*