Šilutėje planuojama Vydūno promenada

Prancūzišku žodžiu ‘se promener’ seniau buvo nusakomas pasivaikščiojimams arba tiesiog pėstiesiems sukurta erdvė. Garbiojo Šilutės dvarininko Hugo Šojaus (H.Scheu) laikais, XX a. pirmojoje pusėje, toks pasivaikščiojimui skirtas takas – promenada – buvo antrapus Šilutės dvaro, Šyšos upės kairiajame krante. Iš jo pasukus palei miesto ligoninę, einant promenada buvo galima pasiekti ne tik Varnamiškį, bet ir geležinkelio tiltą per Šyšą.

Šiandien tik akylesni bei istoriją besidominantys šilutiškiai žino buvus šią promenadą. Ji dar pakankamai ryški, ir ją būtų labai nesunkiai atkurti. Tokį siūlymą, minint Vydūno 150 metų jubiliejų 2018 metais, valstybinei komisijai pateikė Šilutės gražinimo draugija. Ji rinko pasiūlymus, kuriuos būtų galima įtraukti į Valstybinę Vydūno jubiliejui skirtą programą. Taip būtų pagerbtas ir su Šilute nemažai susiję filosofas. Tuo pačiu – mieste atsirastų nauja neskubiems pasivaikčiojimams skirta erdvė, kurioje galėtų būti vienaip ar kitaip būtų primenamas Vydūnas.

Mintis sukurti tokį Vydūno taką patiko vasarą kraštiečių sueigoje dalyvavusiam iš Šilutės kilusiam architektui Mantas Maziliauskui. Kilusį sumanymą jis eskizais pabraižė popieriuje ir parėjusią savaitę atvežė į Šilutę. Savivaldybėje, dalyvaujant Architektūros ir urbanistikos bei Planavimo ir plėtros skyriaus darbuotojams buvo surengtas pasitarimas. Čia buvo tariamasi dėl Šilutės parko projektų tvarkymo, projektų įgyvendinimo.

Kol kas tai tik vizijos, tačiau jau galima jomis pasidalinti. Juo labiau, kad M.Maziliauskas taip pat žino Vydūną ir parengė ne tik architektūrinius siūlymus, bet ir jo pagrindimą, pavadinęs tai Vydūno GYVATA vardu.

VYDŪNO  PROMENADA  ŠILUTĖJE
Vydūno takas ir Šyša Dvasinė Šilutės arterija Amžių gyvybės gysla jungianti vakar, šiandien ir tekanti į Naują!
Sidabro kelias palei Šyšos vešlumos riebalus pakviečia  neregėtai  kismo  patirčiai…
Menui ir Tylai   
 

Siūlymą pamatysite čia  

1 Comment on "Šilutėje planuojama Vydūno promenada"

  1. Nuomone | 2017-02-07 at 08:44 |

    Permečiau akimis. Pirmas ispūdis- briedas. Perskaičiau atidžiau, nuomonės nepakeičiau.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*