Turistinis sezonas Šilutėje neturi nei pradžios, nei pabaigos

Taip kalbėjo Šilutės turizmo informacijos centro (TIC) vadovė Rasa Kmitienė paklausta, kada numatomas šių metų turistinio sezono atidarymas. Vis dėlto vieną artimiausią datą įvardino. Ji sutampa su gegužės 28-ąją vyksiančia Šilutės miesto švente. Tą dieną šalia Šilutės TIC, kuris įsikūręs Hugo Šojaus dvare, bus atidaryta Turizmo alėja. Joje bus pristatomas ne tik Šilutės rajono turistinės galimybės, bet ir visas Vakarų Lietuvos regionas bei jo turistinė infrastruktūra.        

Bendradarbiavimas su kolegomis iš kaimyninių rajonų TIC‘ais – nauja veiklos kryptis. Nes dabartiniam mobiliam turistui neužtenka vien tik pristatyti savo rajono lankytinas ar patrauklias vietas. Šiandien jis gali greitai nuvykti iš vienos vietos į kitą. Tad atvažiavęs į kurį vieną iš Klaipėdos regionų turizmo informacinių centrų, gaus informaciją ir apie rajoną, į kurį galbūt atvyko pirmą kartą, ir apie visą Vakarų regioną. Tai gali paskatinti į svečius atvykusius turistus ar šiaip keliautojus plačiau pasidomėti krašto istorija, gamta ar tiesiog poilsio galimybėmis.

R.Kmitienė sakė, kad drauge su kolegomis iš kaimyninių rajonų turizmo centrų Klaipėdos regioną nuo šių metų pradžios jau pristatė įvairiose parodose. O jų šiais metais surengta ne viena, tad teko būti ir Pabaltijo sostinėse rengtose parodose – Taline, Rygoje ir Vilniuje, ir pas kaimynus Baltarusijoje, Lenkijoje bei Čekijoje. Taip pat ir turizmui skirtose parodose Vokietijoje bei Olandijoje. Tad apie mūsų Klaipėdos regioną žino nemažas galimų svečių būrys iš įvairių Europos kraštų.

Šilutės turizmo informacijos centro vadovė sakė, kad drauge su Klaipėdos universiteto rekreacijos katedros mokslininkais planuoja turizmo paslaugas teikiantiems verslininkams surengti pažintinį seminarą. Jo metu būtų supažindinti su naujomis turistinėmis tendencijomis. Verslininkams būtų paaiškinta, kaip keičiasi turistų požiūris į daugelį dalykų bei kokios šiais laikais patraukliausios komunikavimo galimybės.

Šiandien į Šilutės TIC atvykusiems svečiams bus suteikta daug įvairios turistinės informacijos. Jie gali sužinoti ir apie lankytinas vietas, ir apie poilsio galimybes. Taip pat bus nurodyta, kur galima paskanauti šio krašto patiekalų ar pernakvoti. Paklausta, kiek yra vietų, kur galima pailsėti, R.Kmitienė minėjo, kad Šilutės rajone yra apie pusšimtis tokių taškų – viešbučiai, moteliai ar kaimo turizmo sodybos. Ji pasidžiaugė, kad neseniai duris Šilutėje atvėrė duris svečių namai „Liepa“. Tai jauki vieta nakvynei renovuotame sename pastate miesto centre.

Šilutės TIC‘o darbuotojos taip pat padės svečiams pasirinkti pramogas: plaukimą laivu, siūlys įvairias ekskursijas ir su gidais, ir be jų, edukacines programas, padės parengti aktyvias ar ramias  pramogas. Apie tai galima sužinoti interneto svetainėje siluteinfo.lt. Toliau beliks viską suderinti su centro darbuotojomis.

R.Kmitienė taip pat pasidžiaugė, kad nuo gegužės vidurio Šilutės TIC‘o filialas atsidaro ir Švėkšnoje. Jis bus drauge su Tradicinių amatų centru. Tad svečiams bus suteikta ne tik turistinė informacija, bet ir galės pamatyti modernų bei šiuolaikišką neseniai duris atvėrusį Tradicinių amatų centrą.

DSC00964+

Šilutės TIC’o darbuotojos. Iš kairės: Aušra Savickytė, Viktorija Paičiūtė, Aušra Sudeikienė ir R.Kmitienė.

DSC00939

Šilutės TIC’e galima gauti ne tik informaciją apie rajoną, bet ir apie visą Lietuvą ir ne tik lietuviškai.

DSC00941

Šilutės TIC’e galima gauti ne tik informaciją apie rajoną, bet ir apie visą Lietuvą.

DSC00944

Daug įvairių lankstinukų pasakoja apie Šilutės rajono pažintines galimybes.

DSC00945

Daug įvairių lankstinukų pasakoja apie Šilutės rajono pažintines galimybes.

DSC00948

Šilutės TIC’e galima gauti ne tik informaciją apie rajoną, bet ir apie Klaipėdos regioną.

3 Comments on "Turistinis sezonas Šilutėje neturi nei pradžios, nei pabaigos"

  1. Nuomone | 2016-05-05 at 12:11 |

    Nenoriu nieko įžeisti, bet mano manymu kuomet TIC dirbo tik vienas E.Judzentis jis daugiau darbo nudirbdavo ir Šilutė buvo labiau matoma. Dabar toks biurokratiskas požiūris. Nieko nedaroma daugiau nei priklauso ar nusmulkejimas kasdieninius neesminiuose darbeliuose? Gal klaidingas požiūris bet kažkodėl tokia nuomonė susidaro.

  2. Nuomonė 2 | 2016-05-05 at 12:40 |

    Prasta Jūsų nuomonė. Net labai. Per metus daugybė veiklų, parodų, Šilutės krašto garsinimo… Įdomu ką gi nudirbo E. Judžentis?

  3. Andrius | 2016-05-05 at 22:27 |

    Bukit mieli, isvardinkit 5 svarbiausius Jusu darbus, kuriuos Jus atlikote ir kurie, Jusu manymu, skatins turizma Silutes rajone? Siais metais.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*