Mažieji lėktuvai kartojo didžiųjų figūras

Varžybas pradeda kaunietis Ričardas Macejūnas.

Šeštadienį Šilutės aerodrome Armalėnuose pakilimo takas buvo perduotas lėktuvų modeliuotojams – į dangų kilo sumažinti tikrų lėktuvo modeliai. Čia jau antrus metus iš eilės vyko radijo bangomis valdomų lėktuvų kopijų varžybos „Pamario taurei“ laimėti.     

Šilutė nuo seno garsėjo lėktuvų modeliuotojais. Seniau jie ne tik konstravo skraidančius aparatus, bet ir varžėsi, kas tiksliau ir gražiau pagamins „tikro“, kažkada padangę raižiusio, lėktuvo kopiją. Taip pat lenktyniavo, kas kuo gražiau ir tiksliau danguje su šiuo modeliu atliks akrobatinio skraidymo figūras.

Dėl įvairių priežasčių, tokių varžybų rengimas iki praėjusių metų vasaros, buvo nutrūkęs. Tačiau keletas entuziastų prisiminė senus laikus ir ryžosi atgaivinti tokias radijo bangomis valdomų lėktuvų modelių – kopijų – varžybas.

Pasivaržyti, pademonstruoti savo atkurtas lėktuvų kopijas šilutiškiai modeliuotojai pasikvietė bendraminčius iš modeliuotojus iš Kauno, Kuršėnų, Klaipėdos, Gargždų. Pamario padangėje „skraidė“ Ričardas Macejūnas, Sigitas Bagdonas, Algirdas Ungulaitis, Rimantas Viskontas, Mindaugas Grimalis, Gytis Gabšys, Valerijus Kostikovas ir Kęstutis Paldauskas. Varžybose taip pat buvo ir šilutiškis Domantas Paičius. Tačiau jis ne iki galo spėjo techniškai parengti savo modelį varžyboms, ir, dėl smarkoko šoninio vėjo, nesiryžo šį kartą dalyvauti.

Pasirodymus vertino ilgametę patirtį modeliuotojai, teisėjai Boleslovas Daniušis, Edvardas Šeikovskis, Vladimiras Budginas. Teisėjų komandai vadovavo kuršėniškis Vytautas Steponavičius.

Šios varžybos susidėjo iš kelių dalių: buvo vertinama pati pagaminta lėktuvo kopija bei taip, kai „jos lakūnas“ danguje atliko akrobatinius triukus. Iš viso buvo privaloma skristi devynias figūras, iš kurių keturios buvo teisėjų nurodytos, o likusias kiekvienas dalyvis galėjo pasirinkti savo nuožiūra. Dalyviai buvo vertinami po trijų bandymų, kurie truko visą dieną.

Pirmąją vietą laimėjo klaipėdietis V.Kostikovas, antrąją taip pat modeliuotojas iš uostamiesčio A.Ungulaitis. Trečias liko praėjusiais metais „Pamario taurę“ iškovojęs gargždiškis M.Grimalis.

Nors danguje varžėsi devyni dalyviai, tačiau lėktuvo kopijų būtą žymiai daugiau. Vieni nespėjo iki galo pasirengti, kiti abejojo savo jėgomis ar saugojo savo tik ką pagamintus ar įsigytus modelius. Nes nuo nesėkmių viekas nėra apdraustas. Taip atsitiko antrosios vietos laimėtojui A.Ungulaičiui, kuris dar prieš varžybas, treniruotės metu, nesėkmingai nutupdė savo lėktuvą ir pažeidė jo važiuoklę. Ir nors tą modelį vėliau jis sutvarkė, tačiau varžybose sėkmingai dalyvavo su kitu lėktuvu.

Varžybų pertraukos metu bei joms pasibaigus skraidė varžybose nedalyvavusios lėktuvų kopijos. Ypač visus sužavėjo didžiulis M.Grimalio lėktuvo modelis, kuris puikiai skraidė bei atliko įvairias akrobatines figūras.

Šilutės modeliuotojai dėkoja visiems padėjusiems surengti šias varžybas. O taip pat ir rėmėjams: Šilutės rajono savivaldybei, Šilutės aeroklubui, Vaidui Paldauskui, laikraščiams „Šilokarčema“. „Pamarys“ „Šilutės naujienoms“, internetiniam portalui „Šilainės kraštas“.

Be the first to comment on "Mažieji lėktuvai kartojo didžiųjų figūras"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*