Pradedamas naujas bendruomenės projektas – „SEKRETAI“

Šiandien Šilutės H.Šojaus muziejaus dvaro rūmų freskų salėje buvo pristatytas naujai pradedamas vykdyti projektas, pavadintas „Sekretai“. Taip dažnas vadindavo vaikystėje kur nuošaliai žemėje po stiklu paslėptus dailiai išdėliotus saldainių popierėlius. Šį projektą ketina įgyvendinti patirties bendrai dirbant jau turintys partneriai – AB „Šilutės baldai“, Šilutės meno mokykla ir Šilutės rajono savivaldybė.  

Kaip šio pristatymo pradžioje sakė AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, pabaigus didelės sėkmės sulaukusį bei visuotiną pripažinimą pelniusį „Šilutės sienos“ projektą, norėjosi pratęsti tą labai kūrybingą bendradarbiavimą. Tad neliko nieko kito, kaip tik pasikviesti kūrybingus Šilutės meno mokyklos dailės mokytojus ir pasiūlyti pratęsti bendrus darbus. Spalio pradžioje vykęs pokalbis buvo produktyvus ir vienas iš tuomet gimusių pasiūlymų ima materializuotis ir šiandien buvo pristatytas visuomenei.

Galimam tolimesniam bendradarbiavimui pritarė ir Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Tad šiandien „Šilutės baldų direktorė“ A.Dijokienė, Šilutės rajono meras V.Laurinaitis ir vienas iš Sekreto idėjos autorių, dailės mokytojas Andrius Sirtautas, bei mero pavaduotojas Algis Bekeris, talkinant visur spėjančiai SBA koncerno Viešųjų ryšių vadovei Virginijai Dunauskienei ir pristatė būsimą projektą.

Jo esmė panaši, kaip kad tie vaikystės sekretai. Paliekant nuošalėje Šilutės paštą, evangelikų liuteronų bažnyčią ir kitus pažįstamus pastatus, prie mažiau žinomų, tačiau istorinių pastatų, šaligatvyje prie jų įrengti (bandyti atkurti) jame buvusio gyvenimo aplinką. Visa tai galėtų būti patalpinta metalinėse dėžutėse, kurių viršus uždengtas atspariu aplinkai stiklu. Tad per jį ir matytųsi kažkada name viręs gyvenimas.

Kaip sakė šią idėją pristatęs A.Sirtautas, retas kuris žino, kad kažkada netoli dabartinės Savivaldybės pastato buvo karstų parduotuvė, o ten, kur dabar Gintaro vaistinė, buvo limonado bei gaiviųjų gėrimų gamybos bei pardavimo vieta. Kitur tiesiog gyveno miestiečiai, tad būtų galima atkurti ne tik parduotuvių, bet ir jų gyvenamą aplinką. A.Sirtautas sakė, kad galėtų būti taip „įrengta“ apie 18 – 20 tokių sekretų – kambarių. Jie prasidėtų Lietuvininkų gatvės pradžioje nuo H.Šojaus dvaro ir tęstųsi iki buvusių Žibų kvartalo pradžios, kuri maždaug sutampa su šviesoforu miesto centre. Einant ir ieškant istorinių sekretų bei radus juos, būtų susipažįstama su buvusiu miesto gyvenimu. Tai turėtų patrauku ne tik patiems gyventojams, bet ir galėtų tapti dar vienu miesto traukos akcentu.

O ten, kur dėl įvairių priežasčių būtų sudėtinga įrengti sekretą šaligatvyje, A.Sirtautas siūlo, jog būtų galima jį pritvirtinti prie pastato sienos. Žinoma, projektą įgyvendinat reikės išspręsti ir kai kuriuos inžinerinius dalykus.

Vėliau „Šilutės baldų“ direktorė A.Dijokienė kalbėjo, o V.Dunauskienė papildė, kad į šį projektą galėtų įsijungti ir miesto moksleivija: medžiagą, kas ir kur mieste būta, galėtų paieškoti šaliniuose Šilutės miesto mokyklų mokiniai. Jiems į talką ateitų muziejininkai, kurie turi sukaupę nemaža istorinės medžiagos. Visą sekretą sukurtų Šilutės meno mokyklos jaunieji dalininkai. O Savivaldybei su „Šilutės baldais“ tai beliktų įgyvendinti.

Visą tai turėtų būti padaryta iki ateinančių metų Miesto šventės – gegužės pabaigos. Ateityje projektas „Sekretai“ galėtų turėti ir tąsą, nes dar daugiau ir įdomesnių pastatų bei juose virusio gyvenimo būta senajame Žibų kaime – nuo jau minėto šviesoforo centre tolyn link Tilžės gatvės.

Taip šiandien projektas „Sekretai“ startavo. Nors šios idėjos autoriai yra daug ką apgalvoję bei numatę, tačiau visiškai atviri naujiems pasiūlymams, komentarams ar patarimams.

1 Komentaras "Pradedamas naujas bendruomenės projektas – „SEKRETAI“"

  1. Rūpintojėliai sekretų | 2017-12-10 at 13:53 |

    partneriai-šulai sėdimenėje akivaizdžiai įkūnija gilų susirūpinimą dėl hermetiškumo,
    o veide nuoširdaus ledinio apšvietimo viešose erdvėse pano raminėse kamerose gaisus…

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*