Slegianti politinė tyla Šilutės padangėje

Šita fotografija, jei niekas nesikeisi, bus istorinė, nes tokios žalumos reikės laukti dešimtmečius.

Šilutės rajono savivaldybės vadovai sumanė be galo radikalų projektą – išpjauti daugumą ilgamečių miesto centrinės gatvės medžių. Motyvas – paseno, serga, kelią pavojų… Tai padarius „į vietą“ žada atsodinti medžius. Tik skirtumas po to bus didžiulis – dešimtis, o gal net ir daugiau metų amžiaus turinčius medžius pakeis pasodinti keturių ar kiek didesnio aukščio sodinukai. Panašus, kad taip vienu akimirksniu savo ypatingu žalumu garsėjantis miestas taps be galo tuščias.  

Miestiečiai laukia, kas dabar bus, nes radosi pilietiškų žmonių, kurie ėmė akivaizdžiai viešinti šiuos valdžios ketinimus. Susibūrė ir kitas būrys, kuris nesutikdamas su valdžios pasamdytų „ekspertų“ išvadomis, pasikvietę patyrius ir tituluotus mokslininkus dendrologus – medžių gyvenimo žinovus. Pirmuoju jų vertinimu – parengtas šių medžio atnaujinimo projektas kertasi su esama realia padėtimi. Mokslininkai žadėjo savo išvadas pateikti Aplinkos ministerijai dėl netinkamai parengto projekto. Tai viena pusė.

Kita pusė – politinė tyla. Nei viena Šilutės rajono savivaldybės Tarybą sudaranti politinė partija nepaskelbė jokios nuomonės šiuo klausimu. Būtent Taryba ir yra vienintelis pilnateisis ir pagrindinis Šilutės rajono savivaldybės, o tuo pačiu ir Šilutės miesto, šeimininkas. Ne rajono meras, ne seniūnas ar Savivaldybės administracijos direktorius – Taryba. Iš tos pusės – jokio judesio, šnabždesio ar užuominos.

Galima suprasti Tarybos valdančiosios partijos atstovus: jie – šios atnaujinimo iniciatoriai. Tai partijos Tvarka ir teisingumas, Lietuvos socialdemokratų partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Šilutė meras Vytautas Laurinaitis – „tvarkiečių“ vadovas Šilutėje, socialdemokratų pirmininkas rajone – Sigitas Šeputis – Savivaldybės administracijos direktorius, o Virgilijus Pozingis „valstiečių“ skyriaus pirmininkas – Administracijos direktoriaus pavaduotojas. Jie vadovai, bet partija – tai juk būrys žmonių. Tiesiog retorinis klausimas – negi visiems iš tų partijų taip neįdomu ir „vienodai“ rodo, kaip miestas atrodys.

Gerokai didesnis klausimas kyla dėl Taryboje oponuojančių partijų – Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos liberalų sąjūdžio bei kitam jų sparnui – Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovui. Tyla ir ramybė. Nesenai Liberalų sąjūdis paskelbė, kad Algirdas Gečas kandidatuos į merus, rinkimams ruošiasi ir konservatoriai. Ir visai netrukus būsime kviečiami atiduoti balsus už juos, nes jie tikrai tikrai rūpinsis miestiečių bei rajono gerove. Ir tai bus tuo atveju, jei bus išrinkti ar pateks į Tarybą. Tačiau šie politikai jau dabar yra Tarybos nariai, dabar sprendžia mūsų visų reikalus. Tai kur jie, kur jų nuomonė? Jokio politinio ar bendražmogiško vertinimo, pozicijos išsakymo… Tyla. O gal iš tiesų tie nepatenkinti ir dėl to medžių kirtimo projekto burnojantys miestiečiai yra neteisūs? Tada – padėkit susigaudyti žmonėms.

Kažkaip be galo slogu ir dėl medžių, ir dėl politikų mūsų Šilutėje darosi…

Be the first to comment on "Slegianti politinė tyla Šilutės padangėje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*