Ministrė mano, kad vaikų vasaros poilsį reikia atkurti 

Švietimo ir mokslo ministrę A.Pitrėnienę (viduryje) lydėjo ir apie esamą padėtį pasakojo (iš kairės): Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, šio stovyklos vadovė Birutė Agdžan, Seimo narys A.Skardžius iš Šilutės rajono meras V.Laurinaitis.

 

 

 

Penktadienį Šilutėje svečiavosi Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Lydima Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio bei Seimo nario Artūro Skardžiaus lankėsi ministerijai pavaldžioje Šilutės žemės ūkio mokykloje. Taip pat apžiūrėjo Rusnės specialiąją mokyklą bei Kintų vasaros stovyklą „Vėtrungė“. Būtent dėl pastarųjų ji ir atvyko į Šilutės rajoną. Jau praėjusios savaitės pradžioje susitikęs su žiniasklaidos atstovais kalbėjo Šilutės rajono meras, kad ieškoma sprendimų dėl šių įstaigų,  

Penktadienį, baigiantis vizitui, Kintų vasaros stovykloje ministrė A.Pitrėnienė atsakė į keletą klausimų.

Gerbiama ministre, kokie įspūdžiai apžiūrėjus Rusnės specialiąją mokyklą?

Pasižiūrėjus iš esmės, pastatai, kuriuose meras ir savivaldybė mato, kad galėtų įsikurti kadetų mokykla, paliko labai puikų įspūdį. Ten nestandartinės, labai tvirtos patalpos, įdomios erdvės. Manyčiau, kad ten ne tik kadetams, bet kuriam vaikui ten ugdytis būtų visai patogu.

Aišku, kad Rusnės specialioji mokykla tokios esamos infrastruktūros išlaikyti niekaip negali. Mero planas labai puikus (planuojama šią mokyklą iškelti – aut.p.), kad jiems reikia mažesnių erdvių, tokių, kokias jie gali išlaikyti ir tiek, kiek reikia pagal vaikų skaičių. Dabar turi tik 60 vaikučių. Ir mokyklai būtų mažiau vargo ir tikrai naudingiau galima gražias patalpas panaudoti. Tai būtų ir taupymo sumetimais – planas irgi būtų palankus.

Turite mintyje galima Jūrų kadetų mokyklos įkūrimą ar bendrai kalbant?

Dabar kaip tik pakviesta esu dėl kadetų mokyklos. Tad galvoju, kad ugdymui ten erdvės tikrai yra geros. Bet kokiam. Tokios unikalios patalpos, išskirtinės. Ten yra toks kompleksas kaip miestelis, didžiulis sodas. Ir daug erdvių, ir kur treniruotis, ir vaikams bėgioti lakstyti yra. Man atrodo tikrai graži vieta.

Kažkoks sprendimas bus?

Bandysime žiūrėti. Yra du pretendentai: Šilutė ir Klaipėda. Dėl Jūrų kadetų bus sprendžiama.

Kokie įspūdžiai apžiūrėjus „Vėtrungės“ stovyklą?

Mes turime padarę daug negerų dalykų Lietuvoje. Kas atsitiko, kai persivertė santvarka? Sunaikinome vaikų vasaros poilsį. Taip nusikaltėliška veikla buvo padaryta. Valdininkijai atrodė, kad daugiau nei vaikais reikia rūpintis laisvalaikiu, o ne jų užimtumu. O pasirodo – visko reikia ir dar labiau nei reikėjo. Aš manau, kad šita stovykla ir dar tokioje vietoje žavingoje vietoje yra puiki. Čia sveikata, čia grynas oras.

Jūsų manymu, šios stovyklos paskirtis turėtų būti…  

Stovykla. Ji galėtų funkcionuoti ištisus metus, ne tik vaikų atostogų metu. Čia galėtų būti rengiamas net ir mokytojų kvalifikacijos kėlimas. Jei kažkas labai rimtas ateitų į šitą teritoriją – turiu omenyje vadovą, tokį, kuris galvotų labai šiuolaikiškai ir naujoviškai, kad išnaudotų čia viską. Tuomet,  manau, perspektyvos yra geros.

Ministerija turi tam lėšų?

Mes dabar turime sėstis ir kalbėtis. Mes apie tai mąstom. Mes esam už tai, kad tokia stovykla atsirastų. Ateinančios savaitės viduryje susėsiu su savo specialistais. O paskui jau lauksime mero ir ieškosim konkretaus sprendimo.

Savaitės pradžioje meras užsiminė, kad gali būti skiriama pagalba iš europinių lėšų…

Taip, apie tai ir galvojama. Iš biudžeto tikrai nepakelsime, bet iš Europos struktūrinių fondų tai galime.

Trumpai apie Kintų vasaros stovyklą „Vėtrungė“.
Ji priklauso vienai iš Žemės ūkio darbuotojų susivienijimų profsąjungų. Kažkada 180 vaikų galėjusi priimti stovykla šiandien yra susidėvėjusi ir poilsio paslaugų teikti negali. Todėl savivaldybės planuose pasinaudojus ES parama, kuri skiriama per Švietimo ir mokslo ministeriją, norima šią stovyklą atgaivinti. Šiuo metu pradėta įsigijimo iš Žemės ūkio profsąjungos procedūra.

Be the first to comment on "Ministrė mano, kad vaikų vasaros poilsį reikia atkurti "

Leave a comment

Your email address will not be published.


*