Apie autobusų stotį, „Vėtrungės“ stovyklą ir kitas naujienas

Per Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Šilutės rajono vadovai su spaudos darbuotojais sutarė, kad kiekvieną paskutinį mėnesio antradienį jie papasakos, ką nuveikė per tą laiką. Vakar pažadas buvo pradėtas įgyvendinti – Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis drauge su Savivaldybės administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu pristatė, kur buvo, ką darė ir dėl ko gegužės mėnesį tarėsi.

Naujiena Nr. 1: nauja autobusų stotis – 2017 pabaigoje

Apie tai kalbama jau ne vienerius metus. Nors derybos vyksta jau kurį laiką, tačiau tik praėjusį mėnesį pradėjus rodytis pirmiesiems realiems susitarimams, Šilutės rajono vadovai apie tai prabilo.

Susitarimas paprastas: Tilžės gatvėje esantis autobusų parkas iškeliamas. Vietoje jo investuotojai apsiima pastatyti septynių peronų autobusų stotį. Ji, kaip ir daugelyje miestų, bus drauge su parduotuve. Nuardžius dabartinį autobusų parką juosiančias tvoras, pakaks vietos ir autobusams, ir automobilių stovėjimo aikštelei.

Pasak V.Laurinaičio, šiuo metu yra deramasi su dviem žinomais investuotojais, kurie jau turi patirties tokios autobusų stoties statyme. Tad pasirinkti yra iš ko.

Merą papildė S.Šeputis, sakydamas, kad pirmuoju etapu investuotojai turės pastatyti ir įrengti modernų autobusų parką. Jis turėtų atsirasti netoli dabartinės automobilių techninių apžiūrų „Transkona“ stoties Gluosnių gatvėje. Laisvoje žemėje ten dabar kaip tik formuojamas sklypas. Tik iškėlus autobusus, bus pradėti naujos stoties statybos darbai Tilžės gatvėje. Tai ir darys kažkuris iš dabar su savivaldybe besiderančių investuotojų. O senosios autobusų stoties likimas aiškus – ji bus parduota viešame aukcione.

„Vėtrungės“ stovyklai Kintuose – naujas gyvenimas

Meras V.Laurinaitis sakė, kad lankėsi Švietimo ir moko ministerijoje, kur bendravo su ministre Audrone Pitrėniene. Ji Šilutės merą patikino, kad per ministeriją bus finansuojami įvairūs Europos Sąjungos remiami projektai. Merą tuo domėjosi dėl to, kad savivaldybės planuose yra modernizuoti Kintuose esančią vaikų poilsio stovyklą „Vėtrungė“.

V.Laurinaitis teigė, kad kol kas ji priklauso vienai iš Žemės ūkio darbuotojų susivienijimų profsąjungų. Tačiau šiuo metu stovyklos pastatai yra labai prastos būklės ir joks poilsis čia negali būti organizuojamas. Šiuo metu savivaldybė derasi dėl šios stovyklos įsigijimo, kuri minėtai profsąjungai neša tik nuostolius.

Pasinaudojus galimybe už Europos Sąjungos lėšas modernizuoti stovyklą, ji galėtų tapti ne tik patrauklia vieta vaikų poilsiui, bet ir kitokiems projektams rengti. Kintai pastaruoju metu garsėja įvairiomis kultūrinėmis iniciatyvomis. Tad greta esanti poilsio bazė gerokai praplėstų galimybes.

Pakalnės upė taps vietinės reikšmės vandens keliu

Iki šiol Pakalnės upė Rusnėje tokio statuso neturėjo. Tai – trumpiausias kelias į marias per Pakalnės bei Rusnaitės upes. Tačiau svarbiausia, kalbėjo Šilutės r. savivaldybės meras V.Laurinaitis, įgijus vandens kelio statusą, net ir vietinės reikšmės, bus galima ieškoti būdų, kaip išvalyti trukdančias išplaukti į marias seklumas. Iki šiol nieko nebuvo galima daryti, nes tai rezervatas. Vandens kelio statuso suteikimas situaciją pakeistų – bus galima pradėti ieškoti, kaip minėtų upių žiotis nuo sąnašų išvalyti.

Anot Administracijos direktoriaus S.Šepučio, šiuo metu vyksta įvairūs šio projekto įgyvendinimo darbai. Tam reikia parengti nemažą šūsnį įvairių dokumentų, suderinti juos su skirtingų žinybų pareigūnais. Savivaldybės darbuotojai stebi šį procesą, kad šis nesulėtėtų, ir, esant reikalui, net į Vilnių važiuoja, kad, anot V.Laurinaičio, „kokiame stalčiuje neužsigulėtų“. Kai viskas bus sutvarkyta – Aplinkos ministrui beliks tik pasirašyti įsakymą, kuriuo Pakalnės ir Rusnaitės upėms bus suteiktas vidaus vandens kelio statusas.

Šilutės rajono vadovai taip pat kalbėjo, kad šiuo metu Saugomų teritorijų departamentas įpareigotas parengti investicinį projektą apžvalgos bokšto Rusnės saloje statybai. Esmė aiški – 28 metrų aukščio bokštas turės būti įrengtas Atmatos upės pabaigoje. Visi numatyti darbai sudėlioti į grafiką, kad iki Naujųjų metų toks projektas turėtų būti pabaigtas.

Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programa

Tai tarptautinė programa, kurios tikslas – plėtoti kultūrinį paveldą žuvininkystės srityje. Šiame projekte yra 12 partnerių, šeši –Vokietijoje, 5 – Lenkijoje. Lietuvai atstovauja vienintelė Šilutė. Mūsų šalies dalis projekte – 10 procentų, o projekte, kurio vertė du milijonai eurų – 200 tūkstančių eurų. Šio projekto pagrindinis paraiškos teikėjas – Greifsvaldo universitetas. Meras V.Laurinaitis džiaugėsi, kad tai papildomos lėšos į savivaldybę.

Paklausti, kas už jas bus daroma, rajono vadovai minėjo žvejų asociaciją „Lampetra“ – ji įrenginės žuvies perdirbimo įmonę. Rusnėje, buvusioje žuvų turgaus vietoje, vėl ketinama atkurti tokį turgelį. Tai tik dalis būsimų darbų, kuriuos padarys projekte dalyvaujantys jo partneriai. Darbų yra ir daugiau – iš atminties jų įvardinti rajono vadovai daugiau negalėjo.

Miesto švente ir rajonu labai susidėmėjo ukrainiečiai

Meras pasidžiaugė savaitgalį vykusiu Šilutės miesto 505 gimtadieniu. Dalyvavo nemažai miestų partnerių ir iš Lietuvos, ir iš užsienio. Ypač, anot S.Šepučio, Šilute, čia sukurta infrastruktūra, veikiančiomis įstaigomis žavėjosi galimi partneriai iš Ukrainos Skadovsko miesto, esančio Khersono regione. Pas juos viso to nėra ir jie mielai pasinaudotų šilutiškių patirtimi.

Miesto šventės metu dalyvavusių Skadovsko mero Oleksandr Yakovliev, jo pavaduotojo Oleksandr Grishchenko bei jų Tarybos nario Vadym Shvets kvietimu, Šilutės rajono vadovai birželio pradžioje vyksta pas juos į svečius. Tuomet ir bus sprendžiama dėl galimos partnerystės tarp šių miestų sutarties pasirašymo.

 

 

DSC06917

„Vėtrungės“ vaikų vasaros stovykla.

DSC06923

„Vėtrungės“ vaikų vasaros stovykla.

DSC06928

„Vėtrungės“ vaikų vasaros stovykla.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Apie autobusų stotį, „Vėtrungės“ stovyklą ir kitas naujienas"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*