Atliekų tvarkymu nepatenkinti gyventojai lankėsi pas merą

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis priėmė grupę Šilutės rajono gyventojų, kurie mano, kad komunalinių atliekų (šiukšlių) administravimas Šilutės rajone vykdomas labai neteisingai. Jie ir pateikė rajono vadovui nemažai klausimų, o tuo pačiu – ir pasiūlymą. Meras su juo sutiko.

Susitikti su Šilutės r. savivaldybės meru panoro šilutiškiai į Tarybos narius prieš metus laiko kandidatavę Stasys Blinkevičius ir Edvardas Jurjonas bei Žemaičių Naumiesčio ir Kintų seniūnijų gyventojai A.Kvietkus ir S.Vasiliauskas. Pokalbį su meru pradėjęs S.Blinkevičius sakė, kad susitikimas surengtas dėl to, jog praėjusių metų pabaigoje Šilutės r. savivaldybės tarybos priimtame komunalinių atliekų 2015–2020 metų plane yra dviprasmybė, kuri užkerta kelią žmonėms patiems nuspręsti, kaip atsiskaityti už susidariusias atliekas. Jis minėjo, kad tame plane numatyta atsiskaityti už pateiktą atliekų faktinį kiekį, o tuo pačiu – pagal deklaruotą kiekį. Dėl šios dviprasmybės paaiškinimo buvo kreiptasi raštu į merą. Kadangi jo atsakymo nesulaukė, patys atvyko pasikalbėti.

Meras paaiškino, kad Tarybos priimtas planas yra dokumentas, kuriame numatytos esančios galimybės. Tačiau šiuo metu galima taikyti tik fiksuotą mokestį – atliekų tvarkymo rinkliavą. V.Laurinaitis sakė, kad šiuo metu Savivaldybėje rengiamos sąlygos atliekų vežimo operatoriaus paslaugų pirkimui. Jose bus įrašyta galimybė atsiskaityti už pateiktą faktinį šiukšlių kiekį, t. y. viskas turės būti kompiuterizuota: pasvėrus atliekas specialiomis svarstyklėmis visi duomenys turėtų tiesiogiai patekti į centrinę jų bazę, kad niekas negalėtų jiems turėti įtakos. Tik tam reikia labai rimtai pasiruošti.

Taip pat buvo kalbėta ir apie daugelį metų esančią didžiulę skolą, susidariusią atliekų vežimo administravime. Meras paaiškino, kaip ji susidarė. Taip pat jis dar kartą grįžo prie savo ne kartą išsakytos minties, kad šį procesą turi administruoti ne Savivaldybė, o privatus verslas. Deja, esant tokiai skolai šio darbo nenori imtis.

Buvo kalbėta ir apie atliekų rūšiavimo sistemą. Svečių nuomone, ji neskatina žmonių rūšiuoti, nes atliekų kaina dėl to nemažėja. V.Laurinaitis nesutiko su šiuo teiginiu ir priminė, kad nors ir simboliškai, tačiau vienu euro centu kaina sumažėjo, o daugiau jos mažinti negalima dėl tos senos skolos.

E.Jurjonas merui priminė, kad praėjusios Tarybos kadencijos metu buvo sudaryta darbo grupė, kuri gilinosi į atliekų vežimo problemą ir teikė siūlymus Tarybai. Jis pasiūlė, kad šios darbo grupės veikla būtų pratęsta, nes jos nariai yra įsigilinę į šią problemą. Tad ir toliau galėtų teikti pasiūlymus dėl sistemos tobulinimo. Meras su tuo sutiko.

1 Komentaras "Atliekų tvarkymu nepatenkinti gyventojai lankėsi pas merą"

  1. gyventojas turi parduoti savo zaliavas,o apmoketi uz isvezimo paslauga ir tik ,kai jam reikia -nors gali apsitarnauti ir patsai.
    o priverstinė savivaldos ir ekoserviso paslauga tai čzv genocido programa

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*