Užsienio kalbų egzaminas abiturientams prasidėjo naujove

Šios savaitės pradžioje, moksleivių pavasario atostogų metu, prasidėjo 2016 metų vidurinio mokslo baigimo valstybiniai egzaminai. Pirmieji žinias komisijoms parodė pasirinkusieji laikyti užsienio kalbų egzaminus. Anglų kalba – gausiausiai laikomas egzaminas Šilutės rajone. Iš 384 šių metų abiturientų jį laikyti nusprendė 315 gimnazistų. Apie tai papasakojo Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja, atsakinga už valstybinius egzaminus rajone, Rasa Žemailienė.

Šiemet laikantieji užsienio kalbų egzaminą susidūrė su naujove. Dabar galutinis pažymys bus vedamas susumavus dviejų dalių egzaminą. Pirmoji dalis vyko šią savaitę – gimnazistai turėjo parodyti užsienio kalbos kalbėjimo įgūdžius: vyko ir monologas, ir pokalbis su kitu abiturientu. Antroji egzamino dalis – gegužės 21 dieną. Tuomet abiturientai parodys klausymo, skaitymo, rašymo žinias bei įgūdžius. Susumavus abiejų dalių rezultatus bus išvestas bendras valstybinio egzamino pažymys.

R.Žemailienė sakė, kad Šilutės rajone klausymo dalis buvo surengta Šilutės pirmojoje ir Šilutės Vydūno gimnazijose. Kad viskas būtų objektyvu ir teisinga, „vydūniečiai“ abiturientai egzaminą laikė Pirmojoje gimnazijoje, o pastarosios gimnazistai – Vydūno gimnazijoje. Kiekvienam mokiniui žinioms parodyti buvo skirta pusė valandos. Sužinojęs kalbėjimo bei pokalbio temą, per tą laiką mokinys turėjo ir pasiruošti, ir kalbėti. Kiekvieno mokinio kalbėjimas buvo įrašinėjamas. Vėliau įrašai išvežti į Vilnių, į Nacionalinį egzaminų centrą. Anot R.Žemailienės, taip padaryta dėl to, jei kiltų kokių nors abejonių dėl vertinimo. Mokinius vertino du mokytojai, nesitarę vienas su kitu.

Kitų užsienio kalbų egzaminus šilutiškiai abiturientai rinkosi vangiai, todėl pasirinkusieji rusų ir vokiečių valstybinius egzaminus vyko laikyti į Klaipėdą. Rusų kalbos egzaminą laikė šeši gimnazistai, o vokiečių – tik vienas. Pastarieji antrąją šių egzaminų dalį taip pat laikys tik gegužės mėnesį.

Bendrojo lavinimo mokyklose jau prasidėjo ir mokyklinių brandos egzaminų laikymas – technologijų ir menų disciplinos.

Birželio 4 dieną vyks geografijos, birželio 6-ąją – lietuvių kalbos ir literatūros valstybiniai egzaminai. Birželio 8 d. laikys fizikos, 10 d. – matematikos, 13 d. – biologijos, 15 d. – istorijos, 17 d. – informacinių technologijų, 20 d. – chemijos valstybinius egzaminus. Tai – pagrindinė egzaminų sesija. Birželio 23 dieną valstybiniu egzaminu prasidės pakartotinė sesija. Joje valstybinius brandos egzaminus galės laikyti tie, kurie dėl labai svarbių priežasčių, negalėjo jų laikyti pagrindinės egzaminų sesijos metu.

Paklausta, kaip sekėsi vykdyti naujove prasidėjusį egzaminą, R.Žemailienė sakė, kad didesnių keblumų ar kokių nesusipratimų nebuvo. Suprantama, kaip ir kiekviena naujovė, taip ir ši, įnešė įtampos.

Antroji užsienio kalbų egzamino dalis gegužę, kaip ir ankstesniais metais – naujovių nebus.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Užsienio kalbų egzaminas abiturientams prasidėjo naujove"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*