Švėkšniškiai kviečia  (papildyta)

Tradiciškai liepos pabaigoje švėkšniškiai rengia savo miestelio šventę. Jos ištakas reikėtų laikyti liepos pabaigoje vykstančius šio miestelio bažnyčios globėjo Šv. Jokūbo atlaidus. Tačiau dėl renginių gausos bei išsiplėtusios vietos jau eilę metų ji vadinama „Dvaro švente“. Ir jau antrus metus iš eilės ši šventė vyks net tris dienas.

Viskas prasidės savotiška lyrine įžanga, pavadinta „Gėlė ir vėjas“. Penktadienį, liepos 29 dieną, pusė aštuntos – 17 val. 30 min. – vakaro seniūnijos kiemelyje rengiamas jaukus, romantiškos muzikos ir poezijos vakaras prie arbatos puodelio. Jo sumanytojos – Šilutės turizmo centro darbuotojos.

Tradiciškai švėkšniškiai tomis dienomis rengia nemažai sportinių varžybų. Šeštadienį 9 valandą „Dvaro šventė“ prasidės Gatvės krepšinio varžybomis parke. Jau įdienojus, 14 val., „Saulės“ gimnazijos sporto salėje vyks šuolių į aukštį varžybos. Jas jau daugybę metų organizuoja didelis šios sporto šakos entuziastas Medardas Urmulevičius su komanda. Vėliau, kiek po 17 valandos, bus rankų lenkimo varžybos. O sekmadienį, taip pat gimnazijos sporto salėje, vyks komandinis tarptautinis stalo teniso turnyras.

Pagrindinė „Dvaro šventės“ diena – šeštadienis. Tuomet bus daug dalykų, kuriuos visi galės pasirinkti pagal pomėgius.

Nepasirinkusieji krepšinio, 11 valandą laukiami Švėkšnos bibliotekoje: čia literatūrinis rytmetis „Minčių ženklai“.

14 valandą skverelyje prie parko vartų „Šeimų valanda“. Tai – edukacinė programa visai šeimai „senieji lietuvių liaudies žaidimai“.

Tuo pat metu Genovefos viloje – balso ir gitaros duetas su programa „Į tavo širdį meile pasibelsiu“. Dainuos Zita Martinavičiūtė (sopranas), o gitara skambins Karol Wilkicki.

16 valandą scenoje prie parko vartų prasidės jaunųjų švėkšniškių koncertas. O 16 valandų ir 15 minučių – Švėkšnos muziejuje – senosios gimnazijos rūsyje – naujos parodos atidarymas.

17 valandą planuojamas saviveiklininkų kolektyvų koncertas. Čia pasirodys ne tik „saviškių“ tautinių šokių kolektyvas „Šalna“, bet ir svečiai – „Dainoriai“, „Vainuta“ ir „Veiviržas“.

Taip pat tradiciškai pusę septintos čia pat, scenoje, – šventės atidarymas: sveikinimo kalbos, gražiausių sodybų savininkų apdovanojimai, Jokūbėlio apdovanojimas labiausiai nesipelniusiam metų švėkšniškiui.

Po šios dalies – vakaro koncertas. Dainuos Irma Jurgelevičiūtė, Andrius Rimiškis ir grupės „Ego“ bei „Hit“. Pagrindinę šventės dieną 23 ir 15 minučių baigs šventiniai fejerverkai.

O sekmadienį – 12 valandą šv. Mišios bažnyčioje – Jokūbo atlaidai.

Daugiau – Numatomų įvykių ir renginių kalendoriuje 

1 Comment on "Švėkšniškiai kviečia"

  1. seniūnas | 2016-07-28 at 18:44 |

    Patiksliname. Penktadienio (liepos 29d.) renginys „Gėlė ir vėjas“ 17.30 val. Seniūnas

Leave a comment

Your email address will not be published.


*