Bus griaunamas ar išsaugomas Plaškių bažnyčios pastatas?

Atrodo, kad bent jau artimiausiu metu Plaškių bažnyčia griaunama nebus. O tokią mintį lyg ir turi evangelikų – liuteronų vyskupas.  

Pasklidus tokiai žiniai, atsirado iš šio krašto kilusių ir dabar Vokietijoje gyvenančių žmonių, kurie ėmėsi įvairių žygių, kad ši kažkada didinga bažnyčia būtų išsaugota ateities kartoms. Pasitarimas, ką ir kaip reikėtų daryti, buvo surengtas pirmadienį, liepos 25 dieną, Plaškiuose, kai į gimtinę specialiai dėl to atvyko Norman U.Baltrusch (Normanas U.Baltrušaitis), kurio šaknys yra Plaškiuose.  

Šiame pasitarime dalyvavo Pagėgių savivaldybės vadovai meras Virgilijus Komskis bei mero pavaduotojas Sigitas Stonys. Taip pat atvyko Klaipėdos universiteto mokslininkai: istorijos daktarė Silva Pocytė bei daktaras Arūnas Baublys. Pasitarime taip pat dalyvavo evangelikų – liuteronų kunigai, visuomenininkai, paminklosaugininkai, dabartiniai Plaškių gyventojai.

Vykusio pokalbio esmė – išsaugoti Plaškių bažnyčią. Tam pradžioje reikėtų konservuoti pastatą ir taip sustabdyti tolimesnį irimą. Kad būtų žinoma, kiek ir ko reikia, būtinas konservavimo projektas. Jį apsiėmė parengti pasitarime dalyvavęs tokių dalykų specialistas. Tai būtų pirmas žingsnis. O tam įgyvendinti būtinas lėšas būtų galima bandyti rinkti aukų būdu.

Buvusi Plaškių bažnyčia – nėra įtraukta į paminklų sąrašus. Tai lengvina ir šiek tiek pigina galimus remonto darbus. Tačiau susitikime dalyvavę paminklosaugininkai rekomendavo aptverti buvusią bažnyčią, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų.

Toliau buvo diskutuojama, kas galėtų būtį įrengta pilnai sutvarkius Plaškių bažnyčią. Savo siūlymus atsivežė Norman U.Baltrusch. Galutinai tai turėtų paaiškėti per vėlesnius svarstymus.

Šį susitikimą pakomentavo Pagėgių mero pavaduotojas S.Stonys. Jis sakė, jog šiuo pokalbiu liko patenkintas, nes jokios kalbos apie kokį nors griovimą nebuvo. O diskusijas dėl pastato ateities iš ties reikėtų pratęsti.

S.Stonys mano, kad tokio konservavimo rengimo projektą galima būtų bandyti teikti bendruomenių rėmimui skirtam vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ konkursų projektui.

S.Stonys pasidalino savo nuotraukomis iš šio pasitarimo.

Čia siūlome susipažinti su Norman U.Baltrusch atsivežtu siūlymu ir mintimis.

Be the first to comment on "Bus griaunamas ar išsaugomas Plaškių bažnyčios pastatas?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*