Žuvies krašto vardą kėsinasi paveržti… šakočiai

Retas galėtų suabejoti, kad Šilutės krašto kulinarinis ženklas yra rūkyta žuvis. Tačiau, kad jai jau yra labai rimtas konkurentas – ne vienas išgirdo šeštadienį vykusios miesto šventės metu. Čia, didžiojoje scenoje, buvo apdovanoti ne „Gardžiausios žuvies“ konkurso nugalėtojai, o šakočių kepėjai. Nes dar prieš šventę buvo surengtas konkursas „Gardžiausio Šilutės krašto šakočio rinkimai“.  

Iš apdovanotųjų gausos ir susidarė įspūdis, kad išskirtinis ženklas žuvis gali prarasti savo išskirtines kraštą reprezentuojančias pozicijas.

Nors oficialiai skelbta nebuvo, panašu, kad šakočius ragavo ir vertino Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai ir jos viršininkas Edmundas Ciparis. Jis drauge su Šilutės r. savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu įteikė apdovanojimus šakočių konkurso nugalėtojams bei dalyviams.

Daivos Žebelienės vadovaujama įmonės UAB „Toluta“ Pamario kepykla pelnė „Gardžiausio šakočio“ vardą.

Nominacija „Kokybiškiausias šakotis“ buvo įvertinta UAB „Danutės šakotis“ vadovė Danutė Ivanauskienė.

Nominacija „Sėkmės šakočių gamyboje“ apdovanotos dvi šilutiškių įmonės: UAB „Jotama“ (vadovė Danutė Stungienė) ir UAB „Smaližiaus kertelė“. Pastarojo apdovanojimo atsiimti buvo pakviestas Benas Pupšys.

Specialiąja Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įsteigta nominacija „Gražiausias dienos šakotis“ buvo įvertinta individuali Ligitos Kužmarskienės įmonė.

Šakotis jau seniai yra tapęs neatsiejamu mūsų nacionaliniu šventiniu patiekalu. Jis tinkamas ne tik smaguriauti, bet ir dėl savo savybių gali būti puiki dovana ar lauktuvės grįžtantiems iš svečių šalių. Anksčiau retas skanėtas šiandien randamas ne tik daugelyje nedidelių parduotuvių, bet ir žinomuose prekybos tinkluose. Ypač malonu kur nors tolimoje Žemaitijos parduotuvėje pamatyti šakotį, žymintį pažįstamą prekinį ženklą. Tai garbė ir mums, šio krašto žmonėms. Tik tuomet kyla klausimas – o kaip bus su kraštą iki šiol reprezentavusia žuvimi?

Zebel

D.Žebelienės įmonė pelnė „Gardžiausio šakočio“ vardą.

danute-1

„Kokybiškiausias šakotis“ – Danutė Ivanauskienė.

Ivanausk

Danutė Stungienė – „Sėkmės šakočių gamyboje“.

Benas

„Sėkmės šakočių gamyboje“ – Benas Pupšys.

Kuzmarsk

„Gražiausias dienos šakotis“ – individuali Ligitos Kužmarskienės įmonė.

Be the first to comment on "Žuvies krašto vardą kėsinasi paveržti… šakočiai"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*