Istorinėje sienoje jau pirmieji darbai

Šeštadienio vidurdienį kone istorinėje miesto pradžios vietoje buvo įdėtas pirmas štrichas Šilutės miesto bei krašto istoriją turinčioje atspindėti sienoje. Tą ženklą, padedama Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio bei SBA koncerno viceprezidento Egidijaus Valentinavičiaus, padarė AB „Šilutės baldų“ direktorė Asta Dijokienė. Pirmojo potėpio procesui vadovavo šį projektą vasaros antroje pusėje baigsiantis dailininkas Tadas Šimkus.

Ant beveik 300 metrų ilgio „Šilutės baldų“ sienos bus pavaizduoti patys ryškiausi šio krašto istoriniai momentai, kraštui nusipelniusios asmenybės. Po miestiečių viešo balsavimo, visa tai ir buvo atrinkta, ką Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai pavaizdavo savo eskizuose – piešiniuose. Apie tai buvo rašyta „Dailės mokiniai piešia istoriją“.

Šeštadienį, Šilutės miesto 505 metų gimtadienio šventimo dieną, atėjo istorinis momentas, kai iki tol popieriuje buvęs projektas imtas realizuoti. Po žaismingos pradžios, kuomet padarę pirmus potėpius oficialūs asmenys, svečiai bei politikai, vedami Šilutės meno mokyklos orkestro „Pamarys“, nužingsniavo į pagrindinę miesto iškilmių vietą, čia likę miestelėnai, dailės mokslų ragavę mokiniai ėmėsi darbo. Taip bendromis pastangomis buvo įamžinti šeši istoriniai epizodai. Jie jau matomi iš tolo, tad, kaip atrodys ši istorinė siena, jau galima pradėti įsivaizduoti. Radusieji laiko ir priėję prie šios sienos arčiau taip pat gali pamatyti, kas ir kaip bus pavaizduota kitose dalyse – čia yra ir sumažinti jų vaizdai. Šis projektas bus tęsiamas rugpjūčio mėnesį, kai darbo imsis T.Šimkus.

 

valzdzia

Iš kairės – SBA koncerno viceprezidentas E.Valentinavičius, „Šilutės baldų“ direktorė A.Dijokienė, dailininkas T.Šimkus ir Šilutės rajono meras V.Laurinaitis.

DSC06733+ DSC06734+ DSC06738+ DSC06739+ DSC06743+ DSC06745+ DSC06747+ DSC06749+

Be the first to comment on "Istorinėje sienoje jau pirmieji darbai"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*