„Per 20 veiklos metų Šilutės kredito unija augo ir stiprėjo“

Mums jau 20 metų! Per šiuos metus kredito unijos narių skaičius išaugo iki 9 tūkst. –  tai  solidus kredito unijos ir jos teikiamų paslaugų įvertinimas.

Prieš du dešimtmečius Lietuvoje buvo priimtas kredito unijas įteisinęs įstatymas, kuris įgalino unijas dirbti stabiliai, plėsti ir stiprinti savo veiklą. 1996 m. gegužės 28 d.  veiklą pradėjo ir Šilutės ūkininkų kredito unija „Ūkininko sėkmė“. 2001 m. pakeistas Šilutės ūkininkų kredito unijos „Ūkininko sėkmė“ pavadinimas į pavadinimą Šilutės kredito uniją. Šiuo metu Lietuvoje yra 62 veikiančios kredito unijos, priklausančios Lietuvos kredito unijų grupei, kurias vienija Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU).

LCKU priklausančių kredito unijų grupės turtas pirmąjį šių metų pusmetį pasiekė 430 mln. eurų, paskolų portfelis sudarė  per 220 mln. eurų.

Šilutės kredito unija per 20 veiklos metų tapo neatsiejama šalies finansų rinkos dalimi. Situacija kredito unijų sektoriuje prieš krizę ir net jos metu išliko tendencinga, kredito unija sparčiai augo, nenutraukė kreditavimo, tinkamai įvertino riziką.

Šilutės kredito unijos aktyvai  per dvidešimtmetį išaugo iki 24 mln. eurų. Apie tūkstančiui narių padėjome įgyvendinti ūkio ir investicinius projektus, įsigyti būstą, žemės, žemės ūkio technikos bei patenkinti kitus narių poreikius ir svajones. Šilutės kredito unijos paskolų portfelis sudaro per 14 mln. eurų. Kredito unija dirba pelningai. Tikslus pasiekti ir įgyvendinti padeda 27 administracijos darbuotojai. 2002 m. pradėtas plėsti unijos aptarnavimo sektorius, pradėtos atidarinėti nutolusias kasas. Šiandien, turime 11 nutolusių kasų, kiekvienoje rajono seniūnijoje: Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje, Kintuose, Usėnuose, Vainute, Rusnėje, Vilkyčiuose, Sauguose, Juknaičiuose, Gardame ir Katyčiuose.

Vis daugiau gyventojų renkasi lietuvišką paslaugą, todėl turime 8763 fizinius ir 121 juridinius asmenius, 79 visuomenines, religines organizacijas, 44 nepilnamečius.

Ne vienam Lietuvos gyventojui dar sunkiai suvokiama, kuo kredito unijos išsiskiria iš kitų finansų rinkos dalyvių?

Vienas svarbiausių kooperacijos principų, kuriuo savo veikloje vadovaujasi kredito unijos – nauda nariui, o ne aklo pelno siekis.

Mūsų užsakymu buvo atliktas tyrimas, kurio metu klientai buvo klausiami, ar rekomenduotų mus kitiems. Rezultatai labai pradžiugino – teigiamai atsakė net 71 proc. apklaustųjų.

Tai rodo, kuo kredito unijos yra ypatingos: jos paprasčiausiai būna arčiau žmogaus. Net jei mes patys ėmėme kelti reikalavimų kartelę, net jei tenka įgyvendinti griežtesnius Lietuvos banko nurodymus ar įvairias direktyvas, artumas išlieka. Žmonės tai labai vertina. Kaip sako p. Regina Piečaitienė (Kredito unijų įkūrimo pradininkė Lietuvoje) kredito unijos – tai „bankeliai“ su širdimi, kur visas dėmesys ir nauda nukreipta išskirtinai tik žmogui. Kredito unijos dirba tik savo narių naudai, o uždirbtą pelną paskirsto siūlydamos aukštesnes indėlių bei žemesnes paskolų palūkanų normas.

Kredito unijos siūlo vis daugiau ir šiuolaikiškesnių elektroninių paslaugų.

Kredito unijos žengia žingsnis į žingsnį su šiuolaikinėmis technologijomis. Nuolat tiriame klientų poreikius, todėl planuojame taikyti ir kitokias modernias formas.

Kredito unijos jau daugiau, kaip 9 metai savo klientams išduoda debetines ir kreditines korteles, teikia internetinės bankininkystės ir mobilaus parašo paslaugas, o netrukus tikimės sulaukti ir mobiliosios bankininkystės paslaugų. Nuo 2016 m. sėkmingai pritaikėme ir dirbame SEPA sistemos erdvėje.

Kredito unija teikia visas būtiniausias finansines paslaugas. Tiek gyventojai, tiek smulkios ir vidutinės įmonės, kooperatyvai, visuomeninės ar religinės organizacijos, fondai gali patogiai naudotis finansinėmis paslaugomis. Patrauklios skolinimosi sąlygos, konkurencingos ir didesnės indėlių palūkanų normos. Kredito unijos tikslas –  padėti vystyti ir plėtoti vietos verslą, ūkius, padėti nelaimėje, išpildyti dirbančio žmogaus svajonę… 

Gerb. Unijos nariai, 

Kooperacija – tai nenugalima jėga, vienijanti dirbi kartu, siekti aukštų tikslų, nuolat tobulėti ir augti. Jei kas nors mus nukeltų laiko mašina 20 metų atgal, tuomet suvoktume, kokį milžinišką šuolį atlikome per palyginti trumpą laikotarpį. Tikiu, kad dar po 20 metų kredito unijos užims svarbią vietą Lietuvos ekonomikoje, bus vienas pagrindinių finansų sektoriaus dalyvių. Tą padaryti padės mūsų siekis bendradarbiauti, tobulėti teikiant įvairesnes, konkurencingesnes ir pigesnes finansines paslaugas. Žinoma, klientams reikalingas artumo pojūtis –  niekur nedings.

Linkiu, kad ir sekančius 20 metų kredito unija tobulėtų, kad galėtume vieni iš kitų semtis geros patirties, kad nuolatos jaustume geranorišką postūmį judėti į priekį, kad sėkmė mus visus lydėtų ir žinotume, kad ateitį kuriame kartu, o mūsų sėkmę lydi vienybė ir pasitikėjimas vieni kitais.

Todėl linkiu šiame permainų kelyje visuomet išlikti „savais“. Ačiū visiems!  

Valdybos pirmininkės ir administracijos vadovė Genovaitė Kimbrienė

1 Comment on "„Per 20 veiklos metų Šilutės kredito unija augo ir stiprėjo“"

  1. Stasys | 2016-06-03 at 13:19 |

    Nuoširdžiai sveikinu Šilutės kredito unijos Valdybos pirmininkę ir administracijos vadovę Genovaitę Kimbrienę ir visą šaunių, gražių ir mielų darbuotojų kolektyvą su puikiu 2O veiklos metų jubiliejumi!
    Buvau Jūsų Kredito unijos augimo ir tobulėjimo liudininkas, todėl noriu palinkėti sėkmės ir laimės Jums visiems tolimesnėje veikloje!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*