Gedimino Bytauto kūrybos vakaras

Kovo 21 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko Gedimino Bytauto (Kretingos r.) kūrybos vakaras: tapybos darbų parodos „Gelmių prošvaistė“ pristatymas ir poezijos skaitymai.

Dailininkas, poetas, muzikantas, filosofas, universalus meta-postmodernistas pasakojo apie savo kūrybą. Visi renginio dalyviai buvo pakviesti susipažinti su įspūdingais tapybos darbais. Gediminas pasakojo, jog turi surengęs per 40 savo personalinių, grupinių ir duetinių parodų, kad vienintelis Lietuvoje dirba išskirtine grafikos technika – specialiais žymekliais kuria paveikslus ant drobės. Tapybos ir grafikos darbų galima rasti įvairiuose Lietuvos muziejuose ir bibliotekose.

G. Bytautas skaitė poeziją iš savo knygų „Mano paties evangelija“, „Už stiklo sienų“ bei poezijos knygos-paveikslų albumo „Melancholijos“, poezijos ir filosofijos knygos-paveikslų albumo „Vizijos“. Prasmingos eilės nepaliko renginio dalyvių abejingų ir buvo palydimos gausiais plojimais.

Autorius yra asociacijos LATGA ir Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narys, daugiametis poezijos renginių iniciatorius ir dalyvis. Jo kūryba nuolat spausdinama spaudoje, almanachuose, yra įvairių poezijos ir meno konkursų laureatas. 2021 m. LR Kultūros ministerija suteikė jam Lietuvos Respublikos meno kūrėjo statusą.

Menininkas renginio metu papasakojo apie tai, kad yra išleidęs tris muzikos albumus ir pakvietė visus pabendrauti prie arbatos puodelio, paklausyti muzikinių įrašų.

Paroda veiks iki gegužės 15 d. (4 aukštas, parodų salė, Tilžės g. 10). Kviečiame apsilankyti!

Liuda Nausėdienė,
Šilutės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Be the first to comment on "Gedimino Bytauto kūrybos vakaras"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*