Pradedamas „Vėtrungių kelias“

Iškart po trumpiausios metų nakties ir Joninių šėliojimo, šį sekmadienį, birželio 26 dieną, Šilutėje, Šilutės Hugo Šojaus muziejaus kiemelyje, pradedami nauji kultūrinės pramogos – žaidimo „Vėtrungių kelias“ tretieji metai.

Šio žaidimo esmė – skatinti žmones pažinti savo kraštą, keliaujant Mažosios Lietuvos etnografiniu regionu. Kuršių marių kurėno vėtrungė, arba vėlukas, pasirinkta kaip šio kultūrinio kelio atpažinimo ženklas.

Dalyvaujantieji kelionėje po šį Vakarų Lietuvos kraštą, turi aplankyti žaidimo sąlygose nurodytas vietas. O jos nuo šalia Rambyno kalno esančių Bitėnų iki Kuršių nerijos. Visa tai nurodyta specialiai šiai pramogai išleistame žemėlapyje, kurį gaus kiekvienas įsijungęs į šį žaidimą. Apžiūrėję bei susipažinę su ten esančia aplinka bei eksponatais, gaus po tą vietą žymintį lipduką. Vėliau žaidimo rengėjų jie bus skaičiuojami. O daugiausiai surinkusieji jų bus skelbiami nugalėtojais.

Šiais metais yra ir naujovė – užsiregistravusieji internetu žaidimo svetainėje www.vetrungiukelias.lt gaus nuorodą, kurioje vietoje reikia ieškoti rengėjų paslėpto ženklo. Suradus jį, tai taps nuoroda į kitus galimus pažintinius taškus, kuriais keliaujant bus nuodugniau pažįstamos Mažosios Lietuvos kultūrinės vietos.

Žaidimas „Vėtrungių kelias“ pradedamas šį sekmadienį, birželio 26 dieną. Būtent šią dieną 1844 metais Rytų Prūsijos valdžia priėmė sprendimą pradėti žymėti Kuršių marių laivus specialiais ženklais. Ilgainiui jie ir tapo Kuršių marių laivų kurėnų vėtrungių pagrindu.

Visa tai sužinosite bei su šio kultūrinio žaidimo taisyklėmis galėsite susipažinti apsilankę interneto svetainėje www.vetrungiukelias.lt

Žaidimo pradžios programa sekmadienį

„VĖTRUNGIŲ DIENOS“ PROGRAMA

Nuo 16.00 val. edukacinė programa šeimoms „Susikurkite savo šeimos vėtrungę!“. (Edukacijos trukmė iki 2 val. – konstravimas bei dažymas). Mažieji renginio svečiai galės nusilipdyti žuveles iš modelino.

Nuo 17.00 val. kviečiame užsukti į dvaro kieme įsikurią kavinę ir pašmekioti tradicinės kafijos su keksu. Maestro Kazys Budrys pučiamųjų instrumentų žinovas  ne tik pagros įvairiais muzikos instrumentais, bet papasakos kaip anksčiau buvo gaminami instrumentai ir kas su jais grodavo.

18.00 val.skelbiamas „Vėtrungių kelio“ žaidimo „Surask vėtrungę“ startas.

18.15 val.programa „Už stalelio sėdau“ visus nukels į senovinę karčemą.

Programoje  Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblio „Alka“ (vad. Dalia Kiseliūnaitė, Martynas Ratas) folkloro spektaklis, sukurtas iš autentiškų pasakojimų ir dainų, perpintas muzikos ir šokių iš Mažosios Lietuvos.

Scenarijaus autorė ir režisierė Dalia Kiseliūnaitė, kapelos vadovas Martynas Ratas, scenografas Andrius Sirtautas, choreografas Vidmantas Mačiulskis.

Veiksmas vyksta Klaipėdos krašto karčemoje, kur po turgaus susitinka ūkininkai, amatininkai ir žvejai, buvę kaizerio kareiviai ir tekėti subrendusios merginos, kaimynai, draugai ir mažai pažįstami. Čia ne tik gurkšnojamas alus, bet ir susipažįstama, vyksta sandoriai, dalijamasi turgaus įspūdžiaisi, pasakojamos naujienos ir  paslaptingos istorijos. Susiburia draugiška kompanija, kurioje netrūksta ryškių charakterių, asmenybių ir  šmaikštumo. Šeimininkauja linksma „šinkorka“ ir jos dukrelė, retsykiais į savo kalbą įterpdamos vokiškų žodelių…

Per pamokos trukmės vaidinimą šmėsteli svarbiausi to meto Klaipėdos krašto bruožai, kai kam pažįstami iš šeimos, kai kurių skaityti Simonaitytės ar Zudermano kūriniuose. Šioje berods smagioje vakaronėje pasigirs ir dramatiškų gaidų… Orūs ir praktiški klaipėdiškiai buvo nuoširdūs, draugiški, kaimyniški, pagarbiai vertinantys save ir kitą žmogų, o jų moralinės vertybės tikrai dar nepaseno.

Prisėsite drauge?

Renginio organizatoriai /partneriai: Šilutės kultūros ir pramogų centras, Klaipėdos miesto savivaldybės Etnokultūros centras, Gargždų krašto muziejaus filialas Jono Gižo etnografinė sodyba, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras, Lietuvos jūrų muziejus, Neringos istorijos muziejus, Liudviko Rėzos kultūros centras,  Rambyno regioninio parko direkcija, Hugo Šojaus dvaro muziejus,  Kintų Vydūno kultūros centras, Rusnės kaimo turizmo draugija, Rusnės salos etnokultūros ir informacijos centras, Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka

Rėmėjai: Lietuvos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Šilutės rajono savivaldybė

1 Comment on "Pradedamas „Vėtrungių kelias“"

  1. Būtinai ateisime pavakaroti😊

Leave a comment

Your email address will not be published.


*