Žygis aplink Šilutę, tikro mero košė ir gera nuotaika

Renginių, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 99 metines, Šilutėje šiandien netrūko. 11 valandą Šilutės šaulių kuopa pakvietė miestiečius į žygį pėsčiomis aplink Šilutę. 13 valandą Šilutės H.Šojaus muziejuje atidaryta paroda apie knygų spausdinimą. Pusę antros Šilutės meras Vytautas Laurinaitis kvietė grįžusius žygio dalyvius paskanauti „Tikro mero košės“. O jau 14 valandą prasidėjo pagrindinis Nepriklausomybės atkūrimui skirtas renginys Šilutės kultūros ir pramogų centre.     

Kaip sakė dėkodamas žygeiviams Šilutės šaulių kuopos vadas Donatas Jaunius, aplink Šilutę keliavo virš 200 miestiečių bei svečių. Buvo parengtos dvi trasos – 6,5 ir 14 kilometrų. Vis tik dauguma žygeivių pasirinko didžiąją. Ir kaip matėsi iš paraudusių veidų, visiems buvo labai smagu keliauti. Šaulių vadas sakė, kad išdalinta 150 medalių vaikams – jauniesiems žygio dalyviams. D.Jaunius taip pat kalbėjo, kad buvo surengtos ir šaudymo varžybos buvusioje ir naujam gyvenimui prikeltoje šaudykloje.

Žygeiviams dėkojo ir Šilutės meras V.Laurinaitis. Jis džiaugėsi šia kelione, kuri paįvairino valstybės šventę. Meras dėkojo šaulių vadui už šitą gražią mintį, aktyviai paminėti valstybės gimtadienį.

Žygeiviai su malonumu skanavo „tikro mero košės“, išvirtos čia pat ant laužo. Tuo tarpu Šilutės H.Šojaus muziejuje vyko naujos parodos – atkurtų knygų spausdinimo įrenginių – atidarymas. Po muziejininkų pasakojimo, buvo galima surinkti savo tekstą ir jį atspausdinti čia pat, su senosiomis spausdinimo mašinomis, ar tiesiog rankinių būdu. Tad ne vienas išėjęs iš muziejaus rankose laikė atsispausdintą lapą. Ši muziejaus ekspozicija nuo šiol veiks pastoviai, tad norintys galės čia sužinoti visas knygų spausdinimo subtilybes.

1 Komentaras "Žygis aplink Šilutę, tikro mero košė ir gera nuotaika"

  1. Stasys | 2017-02-16 at 19:18 |

    Ačiū Sauliau.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*