Sovietinio gyvenimo atspindžiai A.Šikšniaus romano tęsinyje

Penktadienį Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje gausiai susirinkusiems gerbėjams buvo pristatytas Audriaus Šikšniaus romanas „Žiemojantis angelas II“. Tai knyginis jo variantas, nes jis jau buvo skelbtas „Pamario“ laikraščio puslapiuose.

Šio susitikimo vedėju ir buvo „Pamario“ laikraščio redaktorius Petras Skutulas. Jis drauge su Birute Morkevičiene ir palydėjo šį romaną skaitytojų link ir minėtame laikraštyje, ir į penktadienį susitikimo dalyvių rankose laikomas knygeles.

Redaktorius priminė, kaip prasidėjo jų bendradarbiavimas. Nors A.Šikšnius ilgą laiką Šilutėje buvo žinomas kaip poetas, tačiau pasiūlęs spausdinti juos laikraščio puslapiuose, iš P.Skutulo sulaukė prašymo parašyti ką nors proza. Tai nebuvo visiškai nauja, nes A.Šikšnius jau turėjo paskelbęs keletą įvairių pasakojimų. Nuo to laiko ir prasidėjo dviejų žemiečių bendradarbiavimas, nes abu jie kilę netolimų Aleksandrijos vietovių Skuodo rajone. Per keletą metų pirmiausiai laikraščio puslapiuose, o vėliau ir atskiromis knygomis išėjo keletas A.Šikšniaus romaną. O penktadienį bibliotekoje ir įvyko romano „Žiemojantis angelas“ antrosios dalies pristatymas. Iš viso tai buvo dešimtoji šio produktyvaus rašytojo knygą, tad atėjusieji dalyvavo jubiliejinės knygos sutiktuvėse, kurios pabaigoje visų laukė jubiliejinis tortas.

Skirtingai nuo ankstesnių romanų ar novelių, romanas „Žiemojantis angelas“ ir „Žiemojantis angelas II“ yra autoriaus išgalvota istorija. Įspūdžiais apie naujai pasirodžiusį kūrinį pasidalino mokytojas Anatolijus Žibaitis. Jis pasidžiaugė gyva autoriaus kalba, spalvingais posakiais. Šis romane esantis pasakojimas ir gan tragiška istorija vyksta ne taip senai vyresnės kartos gyventu sovietmečiu. Todėl, daugeliui atėjusiųjų į knygos sutiktuves, to laiko žodžiai, realijos ir galimų įvykių aplinkybės buvo labai pažįstamos ir suprantamos. Dėl to ši knyga kol kas labiau patraukė vyresniųjų skaitytojų dėmesį. Tuo tarpu jaunesni – galės bandyti įsivaizduoti juos aplenkusio sovietmečio gyvenimo kasdienybę.

Romano dvi ištraukas skaitė Šilutės kamerinio dramos teatro aktorius Vygantas Paldauskas. Taip šios istorijos mėgėjai, dar nespėję susipažinti su ja, bent šiek tiek pajusti romano veikėjų sudėtingus išgyvenimus.

Apie naująją knygą A.Šikšnius nieko daug nekalbėjo, tačiau pasidalino savo planais – jau planuojama būsima knyga bus jo poezijos rinktinė. Todėl ir perskaitė keletą naujųjų savo eilėraščių. Tuo tarpu ankstesnėse jo knygose esančius posmus labai raiškiai ir įtaigiai perskaitė Šilutės Vydūno gimnazijos moksleivis Vytenis Papievis.

Emocinę susitikimo nuotaiką gitara taip pat kūrė ir romano autoriaus bendramokslis miškininkas bardas Darius Levickis. O taip pat Klaipėdos universiteto menų fakulteto studentas Gvidas Anužis, saksofonu pagrojęs keletą svajingų melodijų.

Be the first to comment on "Sovietinio gyvenimo atspindžiai A.Šikšniaus romano tęsinyje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*