Apie šventę kitaip iš jos rengėjų „lagaminėlio“  

Apie savaitgalį vyksiančią Šilutės miesto šventę planais bei sumanymais pasidalino savivaldybės administracijos vadovai bei šventės režisierius. Jie pristatė šių metų naujoves.

Susitikime su žiniasklaidos atstovais dalyvavo Šilutės mero pavaduotojas Algis Bekeris bei Savivaldybės administracijose direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis ir jos režisierius Marijus Budraitis. A.Bekeris kalbėjo, kad Miesto šventei šių metų savivaldybės biudžete buvo suplanuota 20 tūkstančių eurų. Jis pasidžiaugė, kad pavyko sutarti su rajono verslininkais ir jie atsiliepė į kvietimą paremti šventę. A.Bekerio žiniomis, iki penktadienio šventės sąskaitą buvo pasiekę 8 tūkstančiai 600 eurų. Tikimąsi, kad paramos dar galima sulaukti ir daugiau. Tai leis įgyvendinti visus gan ambicingus šių metų šventės sumanymus.

Juos gan plačiai pristatė M.Budraitis. Jis kalbėjo, kad šiemet rengėjai susprendė neblaškyti šilutiškių ir miesto svečių. Todėl viskas bus koncentruojama Šilokarčemos istoriniame kvartale – senojoje turgaus aikštėje. Šių metų šventė truks dvi dienas. Ji prasidės penktadienį 21 valandą iškilmingu „Simfonietos“, vadovaujamo sąmojingojo Vytauto Lukočiaus, koncertu prie Šilutės evangelikų bažnyčios. Orkestras ne tik džiugins savo grojimu, bet ir akomponuos žinomiems dainininkams Česlovui Gabaliui bei Evelinai Sašenko. Šiek tiek po 23 valandos nuo greta esančio pastato bus paleisti fejerverkai, kuriuos šiemet rengia profesionalai iš „Bliko“ firmos.

M.Budraitis sakė, kad nors į svečius suvažiuoja daug svečių, tačiau oficialiomis kalbomis miestiečiai nebus varginami. O šventę pradės ir visus pasveikins tik Šilutės rajono meras. Priešais sceną tą vakarą bus paruošta 1200 kėdžių. Tačiau rengėjai prašė suprasti, jog dalis jų bus rezervuota miesto svečiams. Tad norintieji patogiai žiūrėti koncertą, turėtų atsinešti savo kėdutę.

Režisierius taip pat sakė, kad pasimokyta iš jubiliejinės miesto šventės, kuomet daugelis buvo nepatenkinti šioje vietoje taip pat vykusio koncertu – buvo sunku girdėti, ką groja muzikantai. Dėl to šiais metais Šilutės miesto šventę įgarsins viena rimčiausių firmų „No Noise“. Tad ir stovint kiek atokiau nuo scenos viskas turėtų puikai girdėtis.

M.Budraitis sakė, kad visi su nekantrumu laukia šeštadienį vyksiančios šventės dalyvių eisenos. Ir nors ji suplanuota, tačiau iki galo nėra aiški, nes tiesiog trūksta jos rengimo patirties. O šiai eisenai jau ruošiasi daugelis miesto bei rajono įstaigų, organizacijų. Dalyviai bus rikiuojami olimpinius principu pagal seniūnijas. Bus rengiami ir nešami du mieste jau nesantys simboliai – Verdainės bažnyčia ir „Germanijos“ viešbutis. Tie papuoš eiseną bei suteiks reikiamus akcentus.

12 valandą eisenos dalyviai nuo jos pradžios prie F.Bajoraičio bibliotekos, per visą miestą patrauks į senojo Šilutės turgaus aikštę. Čia ir vyks įvairios atrakcijos. Daugelį jų parengė Šilutės sportininkai: bus ir jėgos išmėginimo ant dziudo tatamio, baudų mėtymo į 2-3 metrų aukštyje pakabintas statines. Jų nugalėtojams numatyti solidūs prizai – turistinių firmų suplanuotos kelionės. Bus ir „Gladiatorių“ kovos virš Šyšos upės. Taip pat bus ir užsieniuose įprastų sūrių ridenimo upės pakrante bei daugybę kitų atrakcijų.

Šventinę eiseną pabaigs mototechnikos paradas. Bus ir senovinių, ir spalvingų automobilių bei šiuolaikinės technikos.

Aikštėje veiks dvaro arbatinė, bus galima nusifotografuoti atminčiai su dvarininkais bei kitais veikėjais prie foto stendų.

Įpusėjus šventei turgaus aikštėje įrengtoje scenoje koncertuos kolektyvai „Karčema“ su „Dakotos“ ir „Salūnų“ šokėjomis, „Žvaigždūnė“, „Kubana“ ir „Lūgnė“ bei kiti kolektyvai. O joje pradėjus temti – Lietuvos rokerių projektas „AC-DC“ koncertas.

Šventės rengėjai pasiūlė atėjusiems į šventę palikti negatyvą namuose. Kai kas naujai bandoma, kai kas sena, tačiau viskas daroma, kad būtų kuo geriau ir šventiškiau.

Be the first to comment on "Apie šventę kitaip iš jos rengėjų „lagaminėlio“  "

Leave a comment

Your email address will not be published.


*