Šilutės tremtiniai ir politiniai kaliniai sąskrydyje „Su Lietuva širdy“  

Kaip ir kas kasmet, ankstų rugpjūčio 5 dienos rytą, linksmi, su gera nuotaika Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų sąjungos (LPKTS) Šilutės skyriaus nariai išvyko į tradicinį sąskrydį „Su Lietuva širdy“, kuris kasmet rengiamas Dubysos slėnyje Ariogaloje. Visus, vykstančius į šventę, pasveikino LPKTS Šilutės filialo pirmininkas Antanas Balvočius. Jis džiaugėsi dalyvių gausa, kurią pakelėse dar pildė vykstantys iš Žemaičių Naumiesčio, Bikavėnų.

Drauge vykusi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė džiaugėsi galimybe pabūti su šia daug iškentėjusia, tačiau dvasiškai stipria bendruomene. Politikės šeimoje nesvetimas žodis tremtis. Prosenelis, bajoras iš Kvėdarnos krašto, ištremtas už pasipriešinimą valdžiai, amžiams ilsisi svetimame krašte.

Šilutiškių kelionės tikslas buvo ne tik pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais, bet ir aptarti, išgirsti jiems svarbias žinias bei aktualius valstybei ir pasauliui klausimus. Ypatingas draugijos akcentas ir veiklos pagrindas yra choras „Pamario aidas“, kurį į aukštumas ir garbingus apdovanojimus veda patyrę, be galo savo darbui atsidavę „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliai apdovanoti vadovai – maestro Vytautas Jovaiša ir chorvedė Nijolė Sniečkuvienė. Pritardami garsiems Lietuvos solistams, su jauduliu širdy, Šilutės choristai dainavo šventės jungtinio tremtinių choro koncerte. Pagrindinis šių žmonių bendras bruožas – valingas dvasinis ir protinis aktyvumas, pasireiškiantis konstruktyviu požiūriu į savo veiklą, visuomenę ir gyvenimą. Kažkada nepatyrę laimingos vaikystės džiaugsmų, Sibiro toliuose išbarstę jaunystės svajones, šiandien, kaip įsipareigojimą, šie mieli žmonės jaučia didžiulį kūrybinės veiklos troškimą.

Šilutės tremtiniai dalyvavo įspūdingame nusileidime nuo kalno, kur pakelyje apie patirtas kančias ir praradimus liudijo plakatai su nuotraukomis, vėliavų pagerbimo ir pakėlimo ceremonijoje. Taip pat klausė Prezidentės, Seimo narių, svečių iš Estijos, Latvijos sveikinimus. Šilutiškiai pritarė šventėje akcentuotų projektų įgyvendinimui, kurie jaunajai kartai neleis pamiršti Laisvės kainos.

Šventas Mišias šiame sąskrydyje aukojo arkivyskupai Sigitas Tamkevičius ir Linas Virbalas.

Šventinėje popietėje, pamiršę savo praeities kančias ir nuoskaudas, žmonės linksminosi, kartu su žymiais Lietuvos atlikėjais dainavo, šoko skambant pamėgtų atlikėjų kūriniams.

Kasmet vykstančiųjų į šventę gretas papildo jaunimas, lydintis garbaus amžiaus senelius, o tuo pačiu prisidedantys prie tautinės, švietėjiškos, kultūrinės veiklos.

Aldonos Toleikės ir Antano Balvočiaus nuotraukos

4 Komentarai "Šilutės tremtiniai ir politiniai kaliniai sąskrydyje „Su Lietuva širdy“  "

 1. Gabriele | 2017-08-08 at 19:06 |

  Pavydime silutei tokio grazaus ir saunaus tremtiniu choro kuris taip graziai pasirode ariogaloje.pagirti galima ir jaunima kuris atlydejo savo senolius.

 2. Samanta | 2017-08-08 at 21:02 |

  Nuostabu, kad Šilutė turi tokį šaunų Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų sąjungos chorą. Smagu, kad į šią kelionę savo artimuosius lydėjo daug jaunų žmonių.

  Už ypatingą indėlį garsinant Šilutės kraštą chorui „Pamario aidas“ 2010 metais įteiktas reikšmingiausias Šilutės rajono įvertinimas – „Sidabrinės nendrės“ premija.
  Vaikai tęs ir senelių darbus, ir kultūros tradicijas
  Dainuojantys žmonės – visada jauni.

 3. Regina | 2017-08-08 at 22:19 |

  Stiprybės mūsų garbiems dainoriams, kurie kūrė pokario Šilutės kultūrą.Didžiulė pagarba JUMS.

 4. Jūsų išgyvenimai, pilietinė pozicija yra ir bus mums pavyzdys.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*