Saulėtas ir šiltas Šaktarpis Rusnėje (video)

Šaktarpiu seniau Rusnėje buvo vadinamas toks laikas, kad rusniškiai dėl ištižusio, tačiau dar tebesančio Atmatos, Skirtytės ledo, buvo įkalinti sakoje. Išnaudodami tą laiką tuomet jie linksmindavosi bei pramogaudavo. Šią sena tradicija Rusnės bendruomenė atgaivino prieš daugiau, kaip dešimtmetį. Ir vėl linksminasi bei pramogauja.         

Šiandien vykusi Šaktarpio šventė iš ankstesnių išsiskyrė puikiu ir šiltu oru bei vaiskia saule. Ledo upėje nebuvo nė padujų. Net ir buvęs potvynis, ankstesniais kartais keldavęs problemų atvažiuoti į šią šventę, jau buvo kadais nuslūgęs.

Rusniškiai, kaip ir anksčiau, pasikvietę draugų, daug šoko. Buvo surengę ir tikrų tikriausią aukcioną. Jame buvo galima įsigyti vietos dalininkų paveikslų, meno dirbinių, knygų apie Raunę. Surinktais pinigais bus paremta vieno iš salos šokių kolektyvo kelionė į užsienį. Atsidėkodama už parodytus šokius, Rusnė seniūnė Dalia Drobnienė įteikė kolektyvui Lietuvos vėliavą. Koncertą, dėkodamas už palaikymo balus rungiantis Eurovizijos atrankose, surengė rusniškis Valdas Lacko.

Į „veiksmą“, kaip ir dera gyvenantiems prie vandens, buvo „įjungtas“ ir vanduo – Atmatoje buvo surengtos venterinių valčių varžytuvės. Rusniškiai – vaišingi žmonės, žinantys daug įvairių patiekalų receptų. Norintieji paskanauti šių skanumynų, „muitinės poste“ turėjo įsigyti Rusnės pfenigių –šventinių pinigų. O paskanauti buvo galima ne tik žuviene ar kepta žuvimi ar net žuvelėmis, bet ir nuostabiu plovu, žvėrienos troškiniu, ar ypatingais bulviniais blynais. O kur dar įvairūs kepinai, ypatingoji kafija bei tik rusniškėms žinomu receptu gaminamas Rusnės punšas. Viskas buvo taip gardu, kad net visai neaišku ar dėl pramogų, ar dėl tų skanumynų čia visi važiavo. Nebuvo tik svaigalų. O to ir nereikėjo – ramiai šalia tekantis Nemunas, mėlynas dangus, saulėtas oras ir sudarė tą ypatingą šventinę nuotaiką.

Be the first to comment on "Saulėtas ir šiltas Šaktarpis Rusnėje (video)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*