Ryškėja Šilokarčemos kvartalo tvarkymo vizija

Birželio 1-ąją Šilutės savivaldybės tinklapyje paskelbta Vilniaus architektūrinės įmonės UAB „Atamis“ parengtas projektas, kuriuo siūloma, kaip būtų galima sutvarkyti Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies objektus bei erdves, kad jie taptų patrauklūs miesto gyventojams. Visuomenė iki birželio 15 dienos gali teiki pastabas ir savo siūlymus, kaip galima būtų tobulinti šį projektą. Jo viešas svarstymas rengiamas birželio 15 dieną 17 valandą Šilutės seniūnijos salėje.

Prieš porą metų Savivaldybė buvo paskelbusi Šilokarčemos kvartalo sutvarkymo idėjų konkursą. Dabar trijų geriausiai tuomet įvertintų darbų pagrindu ir parengtas ir visuomenei teikiamas šis siūlymas. Jį UAB „Atamis“ šešių specialistų grupė, vadovaujama architekto Viktoro Griciaus.

Iš viso yra pateikta, kaip būtų galima tvarkyti ir patraukliais paversti aštuonis centrinės Šilokarčemos kvartalo objektus: rekonstruoti Turgaus gatvę su prieigomis, rekonstruoti Traksėdžių polderį, kapitaliai remontuoti Žvejų gatvę su prieigomis, pastatyti naują pėsčiųjų – dviratininkų tiltą per Šyšos upę, rekonstruoti Uosto gatvę bei Statybininkų gatvės prieigų, kapitaliai suremontuoti dalį Klaipėdos gatvės šaligatvio bei kaip galima būtų taip pat kapitaliai suremontuoti ir atnaujinti Rusnės gatvę pradžią nuo geltonojo tilto iki Šilutės ligoninės tilto.

Visi architektūriniai siūlymai su aiškiais brėžiniais, vizualizacijomis yra paskelbti viešai. Juos galima pamatyti išdėliotus Šilutės rajono savivaldybės Architektūros skyriaus koridoriuje. O taip pat galima pažiūrėti prisijungus prie savivaldybės interneto puslapio www.silute.lt

Kaip sakė mėnesio pabaigoje susitikę su žiniasklaidos atstovais Šilutės rajono savivaldybės vadovai, šis ambicingas ir įdomus projektas gali būti pradėtas realizuoti ateinančių metų pavasarį. Jis yra įtrauktas į Klaipėdos regiono projektų sąrašą ir būtų vykdomas pasinaudojant Europos sąjungos parama. Jo bendra vertė būtų 3 milijonai 185 tūkstančiai 600 eurų.

Be the first to comment on "Ryškėja Šilokarčemos kvartalo tvarkymo vizija"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*