Ramučiuose vėl visus sukvietė kaimo šventė

Ramučių kaimo bendruomenė „Navata“  vėl visus pakvietė dalyvauti tradicinėje šventėje „Mes ir vėl susitikome“.  Šiemet ji buvo kitokia nei praėjusiais metais. Netrūko ne tik geros nuotaikos, bet ir staigmenų.

Pradėta nuo bendrų pamaldų

Birželio 2-osios vakarą, pirmą kartą Ramučiuose esančioje evangelikų liuteronų parapijai priklausančioje bažnyčioje vyko ekumeninės pamaldos. Jas laikė Gardamo Šv. Roko parapijos klebonas Antanas Gylys bei evangelikų liuteronų parapijos klebonas Remigijus Šemeklis. Susirinkusiųjų širdis virpino choro „Vox Libris“ atliekamos giesmės. Po pamaldų neskubėta išsiskirstyti. Buvo dėkojama  už pagalbą, pasidžiaugta nuostabiomis pamaldomis, o vėliau ir  vaišintasi įvairiausiais pyragais, arbata.

Birželio 3-osios linksmybes pradėjo jaunimas. Jų iniciatyva suorganizuotas mini festivalis „Mes linksmi ir be alkoholio“. Vėliau išaušo ir vaikų valanda. Čia visus kvietė kojas pakilnoti vienas geriausių Šilutės kolektyvų, vaikų popchoras „Spindulys“, kurių vadovė Lijana Šerpytienė.

„Po metų mes ir vėl susitikome. Kentėję, mylėję ir tiek daug netekę. Vėl mes kartu. Tegul bendrumo jausmas visuomet mus vienys“, – šventę pradėjo bendruomenės pirmininkė Lijana Jagintavičienė. Į sceną buvo pakviesta  itin garbinga viešnia – Amerikos prezidento Trumpo  „atstovė“ Liucija, kurios vaidmenį puikiai atliko seniūnaitė Dalia Minkevičienė.

Sveikinimo  žodį tarė ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, dvasininkas Remigijus Šemeklis, Lietuvos Respublikos Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos padėjėjas Valentinas Dylertas.

Daugėja gyventojų

Buvo pasidžiaugta tuo, kad  žmonėms emigruojant, Ramučių kaime  įsikurs Daivos ir Mariaus Pocevičių šeima. „Mes jau viena koja Ramučiuose. Pasižadame būti aktyvūs, įsilieti į bendruomenės gyvenimą“, – sakė Daiva.

Apdovanoti konkurso „Gražiausia sodyba 2017“ šeimininkai. Komisijos pirmininkė Albina Zofija Zalcienė teigė, kad ir vėl nebuvo lengva išrinkti, kas labiausiai nusipelnė šio apdovanojimo. Po ilgų komisijos pasitarimų nuspręsta, kad šiemet gražiausiai puoselėjančiais savo sodybą pripažinti  ramutiškius Dalią ir Arvydą Žemaitaičius. Sutuoktiniai – puikus pavyzdys kaimynas, kaip drauge reikia puoselėti savo aplinką. „Tiesiog darom…darom ir padarom. Tvarkomės ir tiek“, – sakė šeimininkai.

Nepamiršti ir nuo praėjusios šventės iki šios gimusieji naujagimiai. Už juos padėkota Evos Lukoševičiūtės, Aistės Vikanitytės, Agnės Pocevičiūtės bei Irmanto Mačijausko tėveliams. „Gera, kad mūsų bendruomenėje vėl galime džiaugtis vaikų gimimu. Jie mūsų bendruomenės ateitis. Žmonės – mūsų didžiausias turtas“, – sakė bendruomenės pirmininkė ir drauge su meru įteikė mažiausiesiems rėmėjų dovanas.

Savo dainas dovanojo ir Ramučių kaimo moterų ansamblio bei Gardamo moterų ansamblis „Aušrinė“, kuriems vadovauja Jonas Zalcas. Gerą nuotaiką įžiebė Naisių vasaros aktoriai, atlikėjas Vitalijus Pauliukas, grupė „Husarai“. Ne vieną net sustingti privertė Juknaičių jaunimo klubo „ugniniai“ vaikinai. Jų parodytas ugnies šou ne vieno atmintyje išliks ilgam laikui. „Geras. Kaip jie tai padaro? Ugnis iš burnos… Vaje…“, – vaikinų pasirodymų metu komentavo žiūrovai.

Be the first to comment on "Ramučiuose vėl visus sukvietė kaimo šventė"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*