Mokytojams nebereikės rinkti nekaltumą įrodančių pažymų

Kovo 24 dieną, Seimas savo posėdyje priėmė įstatymo pataisą, kuria nebereikės pedagogams, medikams ar socialiniams darbuotojams, dirbantiems su vaikais, įrodinėti, kad jie nėra teisti dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų. Nuo šiol tuo rūpintis turės darbdaviai.       

Jau buvo rašyta, kad nuo šių metų pradžios įsigaliojo „Vaikų teisių apsaugos“ įstatymo nauja redakcija. Jame atsirado 571 straipsnis, kurio 6 punkte buvo griežtas reikalavimas, kad „darbdavys ar savanoriškos veiklos organizatorius turi pareikalauti…“ iš dirbančiųjų su vaikais pažymos, kad jie nėra teisti dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų prieš vaikus. Laiku nepatiekusiems tokio nekaltumą įrodančio dokumento buvo numatyta griežta sankcija – šalinimas iš darbo. Tokias pažymas už 5 eurų mokestį mokytojai bei visi dirbantieji su vaikais turėjo gauti iš „Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro“. Ketvirtadienį priimtoje įstatymo pataisoje numatyta, kad dabar tokia pažyma privalės rūpintis darbdavys, o ši informacija turės iš minėto registro teikiama nemokamai.

Šią „Vaikų teisių apsaugos“ įstatymo pataisą inicijavo Seimo narys Jurgis Razma. Ji ketvirtadienį buvo priimta 81 Seimo narių balsais – prieštaraujančių ar susilaikiusiųjų dėl to nebuvo.

Įgyvendindamas Europos Sąjungos direktyvą dėl kovos su seksualine prievarta prieš vaikus, jų seksualiniu išnaudojimu ir vaikų pornografija Lietuvos Seimas praėjusių metų pabaigoje gerokai pakoregavo bei patikslino 1996 metais priimtą ir ne kartą jau taisytą „Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą“. Jam įsigaliojus nuo sausio 1 dienos ir atsirado minėta nuostata, kurio įgyvendinimas ketvirtadienį dar kartą patikslintas.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Mokytojams nebereikės rinkti nekaltumą įrodančių pažymų"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*