„Ledo kelias Rusnė – Lietuva“ atidarytas

Šiandien baigtas „tiesti“ ledo kelias į Rusnės salą. Apie tai savo feisbuko paskyroje paskelbė rusniškis Raimondas Plikšnys.

Šiomis dienomis iš šiaurės atslinkęs arktinis šaltis suteikė vilties Rusnės salos gyventojams vėl tapti laisviems. Tai yra be didesnių vargų ir kitų pagalbos išvažiuoti iš salos bei panorėjus bet kada grįžti namo. Tad per keletą dienų sukibę rusniškiai, padedami savo pačių bei vaikų nutiesė kelią į salą per ledu sukaustytus laukus. O darbo pabaigoje šiandien, vasario 23 dieną, iškėlė plakatą „Ledo kelias Rusnė – Lietuva“. O R.Plikšnys savo feisbuko paskyroje atidarymo proga užrašė „Tikimės – tai paskutinė ledo kelio į Rusnę tiesimo nuotrauka. 2018 m. vasario 22 d.“

To tikisi ir visa Šilutė bei Lietuva, nes jau prasidėjo estakados per užliejamą kelio ruožą į Rusnę statybos darbai. Tiesa, kol kas dar tik kabinetiniai. Vis tik procesas jau vyksta, todėl rusniškių optimizmas tikrai turi pagrindo. Ir vilties, kad tai paskutinis kartas taip save patiems gelbėjant.

Be visa ko, R.Plikšnys rašo“ „Nuostabus dalykas yra bendruomenė. O Rusnės (miestelio ir visų aplinkinių kaimų) bendruomenė – kažkas nerealaus. Kelintą mėnesį skęsdami ir nusprendę įsikinkyti ateinančius šalčius daugybė saliečių ir bičiulių šiandien popietę leido ant užlietų pievų valydami sniegą, pumpuodami vandenį, gairiuodami būsimo kelio kraštus. Per tas kelias valandas ant apsemto kelio vandens sumažėjo nuo 65 iki 60 cm., kas paneigs, kad ne talkininkai nupumpavo…“ ir baigė įrašą – „Laisvę Rusnei!“

Statytojai

O rusniškis Nida Pečkys savo paskyroje rašo: „Tikimės, paskutinė ledo kelio į Rusnę tiesimo nuotrauka. 2018 m. vasario 22 d. „Kartu su Ramunas Kungys, Simona Kungiene, Egidijus Nesunaikinamas, Kęstutis Laukevičius, Laima Cipariene – Balčinaitė, Romualdas Berčys, Vidas Ciparis, Petras Ubartas, Eduardas Gulbinas, Nidas Pečkys, Darius Vismantas ir Robertas Rickus. Ir priduria: „Čia nuotraukoj tik dalis mūsų. Daugelis, kurie buvo vakar, šiandien negalėjo ateiti. Visus būtų net sunku išvardinti ir netilptų į objektyvą.
Todėl galima sakyti, kad tą kelią padarėm, mes visi RUSNIŠKIAI…“

Nuotraukos iš Raimundo Plikšnio paskyros.

1 Comment on "„Ledo kelias Rusnė – Lietuva“ atidarytas"

  1. Rygutė | 2018-02-26 at 21:07 |

    Rusniškiai tikrai didvyriai. Stiprybės Jums

Leave a comment

Your email address will not be published.


*