Jaunimo naktyje Kintuose buvo aptariama tapatybė

Jau ketvirtus metus spalio mėnuo Kintų jaunimo klubui ir Atvirajai jaunimo erdvei „Noriu, galiu, darau“ – ypatingas: visą šį mėnesį vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai jau tradicine tapusiai Jaunimo nakčiai Kintuose.

Trejus metus tokia išskirtinė ir ypatinga rudenio naktis buvo rengiama Kintų jaunuolių iniciatyva, noru ir užsidegimu. O šiais metais galime pasidžiaugti, kad buvo sulaukta paramos. Viskas prasidėjo dar tuomet, kai šių metų pradžioje Kintų jaunimo klubas dalyvavo Šilutės rajono savivaldybės paskelbtame jaunimo programos 2017 metų projektų konkurse ir jį laimėjo. Buvo gautas finansavimas, skirtas įvairiems lietuvybę puoselėjantiems renginiams. Vienas jų ir buvo finalinis bei didžiausias – Jaunimo naktis Kintuose „AŠ – LIETUVIS“.

Lietuvybės tema buvo įtraukta neatsitiktinai. Visi žinome, kad 2018 metais bus ypatingas Lietuvos gimtadienis – švęsime savo valstybės šimtmetį. 1918 metais garsūs ir žinomi to meto žmonės pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės aktą ir atkūrė valstybę.

Todėl mūsų šios jaunimo nakties pagrindinis tikslas ir buvo ugdyti jaunimo pilietiškumą, tautiškumo jausmą, puoselėti Lietuvos istoriją, tradicijas bei dalintis patirtimi ir idėjomis su kitų jaunimo organizacijų nariais.

Smagu, kad į Jaunimo naktį kiekvienais metais atvyksta vis daugiau jaunuolių iš įvairių miestelių bei organizacijų. Šįkart sulaukėme svečių iš Katyčių, Pašyšių, Juknaičių, Vainuto, Veiviržėnų, „Lietuvos moksleivių sąjungos“ bei „Jaunimas kuriantis Lietuvą“.

Renginį sveikinimo žodžiais pradėjo Kintų miestelio svarbiausi asmenys – Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė, Kintų seniūnas Antanas Kližentis bei bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė. Kiekvienas jų džiaugėsi Kintų jaunimu, linkėjo neišdildomų įspūdžių, naujos patirties kiekvienam dalyviui bei organizatoriui. Mokyklos direktorė džiūgavo, kad šįmet jaunimas labai savarankiškas, nes dėl nakties organizavimo ji sakė sulaukusi tik vieno telefoninio skambučio. Galima būtų pasakyti, kad Kintų jaunimo klubo pirmininkė Vaida Jucienė yra išėjusi motinystės atostogų, tačiau vis tiek pagal galimybes padėjo surengti šią ypatingą naktį.

Norėdami praturtinti Jaunimo nakties turinį, į renginį pasikvietėme du žymius Šilutės krašto žmones – rusniškį laivadirbį, verslininką Simą Knapkį bei krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 308 pėstininkų kuopos vadą Kęstutį Dembinską. Simas pasakojo apie savo nuotykius, potyrius „Nacionalinėje ekspedicijoje“, o Kęstutis stengėsi visiems dalyviams „nupiešti“ kario portretą. Kariškis pasakojo, koks turi būti karys ir kas įeina į žodį karininkas, kiek metų reikia mokytis norint būti profesionaliu kariu, ką jaunuoliai veikia, ar tik kariauja. Šie pristatymai buvo ypač turiningi, tad džiaugiamės, kad turėjome galimybę pasikviesti tokius išmintingus ir gyvenime daug pasiekusius žmones.

Norėjome valandėlę taip pat skirti ir kūrybai, todėl į renginį pakvietėme dvi žavias merginas iš Klaipėdos: Viktoriją Rupeikytę (Victoria) ir Emiliją Korsakaitę. Viktoriją nuo vaikystės lydėjo muzika, o Emilija yra pradedančioji rašytoja, jau išleidusi vieną poezijos knygelę. Abi jos pasakojo apie savo gyvenimą ir kūrybą, skatino kiekvieną nebijoti savo jausmų ir siekti tikslo, kad ir kaip sunku būtų. Labai smagu, kad jaunimas turėjo progą išgirsti Viktorijos dainų ir Emilijos eilėraščių. Merginos kiekvieną skatino pamąstyti apie save ir savo norus. Svarbiausia – svajok, nes svajonės pildosi!

Šįkart į savo renginį pasikvietėme ir Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkus, kurie atsivežė viktoriną „Muzikinis ringas“. Jaunimas noriai įsitraukė į smagų žaidimą: atsakinėjo į klausimus, sprendė įvairius uždavinius, dainavo visiems žinomas pasaulines ir lietuviškas dainas. Tad kiekvienas turėjo galimybę pasitikrinti savo muzikines žinias. Smagu, kad nakties dalyviai yra tikrai „kieti“ – kiekvienos komandos rezultatai buvo labai geri ir pirmą vietą nuo antros ir trečios teskyrė tik po tašką.

Labai džiaugiamės, kad į Jaunimo nakties Kintuose veiklą įsitraukė ir Šilutės bibliotekininkai. Tad tikimės, kad tęsime bendradarbiavimą ir sulauksime jų ir kitais metais.

Tradiciškai renginio veiklą pratęsė stotelės – užduotys, kuriose buvo siekiama patikrinti įvairias dalyvių žinias. Pavyzdžiui, stotelėje „Kūrybingi lietuvaičiai“ komandos turėjo sugalvoti vaidinimą iš įvairių raktinių žodžių. Kiekvienai užduočiai buvo skirta tik 20 minučių. Tikimės, kad užduotys buvo naudingos bei produktyvios ir nors paskatino pamąstyti apie Lietuvą, lietuvybę, jos praeitį ir taip stiprino tautinę savimonę.

Suprantama, po intensyvios veiklos reikia ir poilsio, tad dalyvius pakvietėme parodyti savo talentus, taip pat šokti, žaisti įvairius žaidimus, žiūrėti filmus. Dar vėliau buvę Kintų mokyklos mokiniai Artūras ir Tadas bei jų draugas Edgaras, dabar tarnaujantys Lietuvos kariuomenėje, vedė kareivišką mankštą.

Nors Jaunimo nakties Kintuose programa ir buvo intensyvi, tačiau liko laikui ir bendravimui. Gražu buvo stebėti naujai susibičiuliavusius žmones, išgirsti juoką: kiekviena dalyvio šypsena, nauja patirtis, pažintis yra geriausias atlygis kiekvienam organizatoriui. Ir tada taip gera pasidaro, kad visas prieš renginį buvęs nerimas ir rūpestis dėl jo tiesiog nublanksta.

Už visą šių metų Jaunimo nakties Kintuose renginį reiktų dėkoti Kintų jaunimo klubo nariams ir jo pirmininkei Vaidai Jucienei bei partneriams.

Tikimės Jūsų gražius veidus pamatyti ir kitais metais – per penktąją, jubiliejinę, Kintų jaunimo naktį. Iki kito susitikimo!

Jolita Mažonaitė,
2017 metų laidos Kintų mokyklos abiturientė

Be the first to comment on "Jaunimo naktyje Kintuose buvo aptariama tapatybė"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*