Išėjo Anatolijus Žibaitis

Šiandien, spalio 12 d., saulei artėjant vidurdienio link, iš mūsų tarpo išėjo nuostabus žmogus – mokytojas, rašytojas, pasakotojas, puikus pašnekovas Anatolijus Žibaitis.

Baigęs mokytojo karjerą ir išėjęs į užtarnautą poilsį, jis savo dėmesį skyrė literatūrai. Daug skaitė, rašė pats. Buvo šaunus savo antrosios pusės – žmonos Dalios darbų kritikas, patarėjas, leidinių redaguotojas. Jis sekė Šilutės bei viso šio krašto kultūrinį gyvenimą, aktyviai jame dalyvavo. Retas naujas šio krašto žmonių leidinys nesulaukdavo jo dėmesio: Anatolijus labai dažnai pasisakydavo naujų knygų aptarimuose.

Be galo mylėdamas savo Tėvynę Anatolijus tyrinėjo ir analizavo gimtojo Gardamo gyvenvietės praeitį, jo žmonių istoriją. Jo surinkta ir apibendrinta medžiaga 2017 m. išėjo atskira knyga „Gardamo istorijos vingiai“. Pastaruosius savo gyvenimo metus jis skyrė savo giminės nagrinėjimui.

Šilutės karšto žmonės neteko mielo ir šviesaus žmogaus. Reiškiame giliausią užuojautą jo bendražygei, darbų rėmėjai, kritikei bei patarėjai žmonai Daliai, judviejų vaikams Dainai ir Audriui ir anūkams: Mildai, Anikai, Nerijui, Lukui, Gabrieliui.

3 Comments on "Išėjo Anatolijus Žibaitis"

 1. Birutė | 2022-10-12 at 22:37 |

  …Mes tik išeisim
  bet nepasimesim
  Ir dar ilgai išliksime savais…“

 2. Kęstgailė | 2022-10-13 at 19:26 |

  Nuostabaus žmogaus prasmingas gyvenimas nutrūko. Šviesa liko…

 3. O leisk tau,Auklėtojau,nusilenkti,kad šiandien aš Žmogus

Leave a comment

Your email address will not be published.


*