Gervių šokis Žagatpurvių laukuose

Jau kelios savaitės, kaip važiuojantieji pro Žagatpurvius Švėkšnos seniūnijoje, laukuose gali pamatyti kelias gervių poras. O sustoję pažiūrėti į šiuos paukščius, išgirsta ir jų „meilės“ giesmes, kurias jie skleidžia gracingai šokdami savo antrosioms pusėms.   

Kaip viename iš savo interviu yra sakęs gamtos žinovas Selemonas Paltanavičius, šie paukščiai vieni iš pirmųjų, kurie grįžta į namus. Ir dažnai pirmiau, nei vieversiai ar gervės. Tad gerves iš ties galima laikyti pavasario pranašais. Gamtininkai taip pat sako, kad šių didžiųjų paukščių poravimosi pradžia žymi ir tikrojo pavasario atėjimą.

O ši procesija iš ties įspūdinga: gracinga laikysena, grakštūs, tango žingsnius primenantys judesiai. Į tai labai malonu žiūrėti, juo labiau, kai visą tai palydima šių paukščių meilės giesmių. Žinoma, jei kas ima į tai žiūrėti, nors ir iš pakankamai toli, gervės tiesiog paskrenda į kitą vietą ir tęsia savo ritualą.

Gervės ne vienoje šalyje yra laikomos meilės ir ištikimybės simboliu. Nes su savo antrąja puse šie didžiuliai paukščiai lieka visam gyvenimui.

DSC06071++DSC06091+ DSC06081+

Be the first to comment on "Gervių šokis Žagatpurvių laukuose"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*