Kokiomis spalvomis bus perdažyti Šilutės istoriniai pastatai?

Šilutės rajono savivaldybės administracija paskelbė perkanti „Šilutės miesto pastatų fasadų spalvinių sprendimų projektinių pasiūlymų parengimo“ paslaugą. Pasiūlymų laukiama iki kovo 25 dienos. Šiek tiek anksčiau, kovo 10-ąją, pasirodė su juo susijęs kitas viešasis sprendimas „Šilutės miesto istorinės dalies pastatų spalvinių sprendimų projektiniai pasiūlymai“. Ir viename, ir kitame kalbama apie tai, kad istorinės miesto dalies fasadai bus perdažomi.     

Pirmuoju atveju bus formuojama užduotis projektuotojams, antruoju – turės būti parengti spalvinių sprendimų projektai. Pastaruosius konkursą laimėję specialistai privalės parengti per 10 mėnesių. Tai, greičiausiai, įvyks 2017 metais. Tad miestiečiai bei rajono gyventojai gali džiaugtis – šis miesto gražinimo procesas jau prasidėjo ir kitais metais fasadų spalvinis keitimasis jau bus matomas. Šio projekto vertė – 10 tūkstančių eurų.

Tiesa, kaip atrodys senieji Šilutės pastatai dar neaišku, nes konkursą laimėjusi įmonė turės atlikti istorinius tyrimus, kuriuos atlikus paaiškės buvęs miesto koloritas. Vėliau siūlymus turės derinti su paminklosaugininkais, kad nebūtų pernelyg nutolta nuo istorinės tiesos ir nebūtų sudarkyta miesto raidos tąsa.

Yra paskelbtas ir kitas su miesto istorinės dalies estetiniu vaizdu susijęs viešasis pirkimas. Tai –  „Šilutės mieto istorinės dalies želdynų pertvarkymo projekto parengimas“. Jis turi būti parengtas per 6 mėnesius. Šio projekto vertė taip pat 10 tūkstančių eurų. Viešojo konkurso metu paaiškės, kas tą projektą sutiks įgyvendinti už patrauklesnę kainą.

2 Komentarai "Kokiomis spalvomis bus perdažyti Šilutės istoriniai pastatai?"

  1. Nuomone | 2016-03-17 at 10:40 |

    Gal nereikia bijoti spalvų? Tarpukariu nebuvo tokių spalvų kaip dabar ir koloritas buvo nulemtas atitinkamai. Jei atkurti taip kaip buvo Šilutė bus pilka kaip vakarykštis cepelinas. Arba prapuolęs kaip H. Šojaus dvaro fasadas.
    Galima ginčytis.

  2. Vytautas | 2020-07-03 at 18:26 |

    Tarpukaryje buvo ir spalvinga, ir dažų kokybė buvo gera. Žinoma, spalvingumas nereiškia margumyną. Sėkmės.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*