Jokios paslapties: „Šilutės baldų“ sėkmė – mūsų žmonės

Taip sakė vienos didžiausių įmonių Šilutės rajone direktorė Asta Dijokienė, kai jos paklausėme, kaip pavyksta kasmet vis didinti įmonėje pagamintos produkcijos pardavimus. 2015 metais AB „Šilutės baldai“ produkcijos pardavė už 34,8 mln. Eur. Tai – maždaug penkiais procentais daugiau nei 2014 metais.  

– Kokie jūsų įmonei buvo 2015 metai?

– Praėję metai, kaip ir daugybė metų prieš tai, buvo intensyvūs bei kupini iššūkių. Pavyko padidinti pardavimus, įgyvendinti suplanuotas investicijas. Taip pat įgyvendinome efektyvinimo veiksmus, pasiekėme gerų rezultatų kliento pasitenkinimo srityje. Gerinome mūsų produktų prieinamumą parduotuvėse, gaminių kokybę ir tai, kas svarbu mūsų gaminių pirkėjui.

Pardavimai, lyginant su 2014 metais, viršijo 5 procentus: baldų pardavėme už 34,8 mln. Eur. Šiais metais dar didesnės ambicijos – didinti gamybą bei pardavimus 10 ir daugiu procentų.

Praeitais metais į įmonę investavome apie 2 milijonus eurų. Didžioji dalis investuota į purškimo liniją gaminio apdailos dalyje. Ilgą laiką ši vieta buvo savotiškas „butelio kaklelis“ – siauroji vieta, lėtinanti darbus. Dabar užsakovui galime gaminti visus užsakymus, kokių jis pageidauja. Nemažai investavome į dvi džiovyklas, todėl galime didinti apdirbamų lentų kiekį.

Taip pat buvo gerinama socialinė būklė: keičiami cechų langai, apšvietimas. Ją gerinsime ir toliau. Visi pastebi ir išorės sienų sutvarkymą dekoratyvinėmis detalėmis, o tai – nemaža investicija.

Šiais metais medžio masyvo ceche yra numatytos investicijos į lentų rūšiavimo liniją, tad sumažės rankų darbo. Trečiajame ceche bus tvarkoma ir teritorija – turėtų būti patogiau tiek atvažiuoti, tiek laikyti lentas. Šių metų investicijoms taip pat numatėme apie 2 milijonus eurų.

Galime pasidžiaugti, kad SBA koncerno įmonių grupėje pirmieji įdiegėme gatavos produkcijos sandėlio valdymo programą. Dabar autokrautuvo vairuotojas savo ekrane mato, kur reikia nuvežti produktą ar iš kur paimti išvežimui. Tai savotiška adresų sistema, kuri leidžia bet kada pamatyti, kurioje vietoje ir kiek yra pagamintos produkcijos. Šiemet šią sistemą dar tobulinsime, kad sumažėtų rankinio skenavimo. Taip paspartinsime gaminio patekimo į sandėlį bei pakrovimo procesus. Tačiau svarbiausiai, kad, galima sakyti, eliminuosime galimas klaidas kraunant produkciją išvežimui.

– O kas padaryta darbuotojams?   

– Įmonės vadovybė džiaugiasi turėdama gerą kolektyvą ir visą laiką galvojama, kaip sudaryti dar palankesnes darbo ir buitines sąlygas. Tą gerinti esame įsipareigoję. Visai neseniai pakeitėme turimą stomatologinę įrangą – senoji jau buvo morališkai atgyvenusi.

Toliau bus tęsiama galimybė kiekvienai pamainai išvykti drauge betarpiškam bendravimui. Vieni pasirenka plaukimą laivais, kiti važiuoja į kitus miestus. Drauge švęsime Velykas, vasarą vėl vyks SBA koncerno įmonių darbuotojų bendra stovykla. Ką tik baigėsi boulingo turnyras.

Įmonėje žadame diegti sistemą, naujų idėjų inicijavimui. Jei jos bus įgyvendintos – darbuotojai bus motyvuojami.

– Skamba patraukliai, tačiau kaip atrodo įmonės darbuotojų atlyginimai lyginant juos su Lietuvos atlyginimų vidurkiu? Galbūt planuojate juos didinti?     

– Mūsų atlyginimų vidurkis yra labai panašus į Respublikos vidurkį. Tačiau jis priklauso nuo darbuotojo funkcijų, turimos kategorijos. Šiemet yra planuojama peržiūrėti darbuotojų atlyginimus. Visų pirma bus kreipiamas dėmesys į gaunančius mažiausias pajamas. Taip pat bus atsižvelgta į darbuotojo įdirbį. Bet tai nereiškia, kad nebus paskatinti ir kiti. Tačiau galiausiai viskas priklausys nuo galimybių.

– Pardavimai kasmet vis didėja, tai kur sėkmės paslaptis?

– Pagrindinis įmonės privalumas – naujų gaminių spartus vystymas ir įdiegimas. Tam turime kompetentingų tiek techninės tarnybos darbuotojų, tiek technologų. Visas gamybinis kolektyvas sparčiai įsijungia į šitą procesą. Turime galimybę naudoti įvairias žaliavas: tai ir platus asortimentas, ir įdomūs produktai su kombinuotomis spalvomis, medžiagomis, ir netgi formomis – turime unikalias technologijas gaminti lenktus baldų elementus. Mūsų galimybės leidžia apdailą daryti purškimu. Visa tai žymiai gerina įmonės konkurencinį pranašumą. Taip pat ir inovatyvos idėjos, kurios leidžia pasiūlyti ir naujus sprendimus pirkėjui, ir tuo pačiu išlikti konkurencingu, nors tai yra didelis darbas. O kitais žodžiais tariant mūsų turtas – žmonės, nes visur viską valdo žmonės. Tai leidžia konkuruoti pasaulyje. Kai kuriuos produktus mes gaminame vieninteliai – o tai nėra labai jau tipiška. Visa tai yra  įdirbis, pirkėjo pasitikėjimas, produkto kokybė, prieinamumas ir jo sudėtingumas. Viską padaro mūsų žmonės. Tai – sėkmės receptas.

Kalbino Saulius Sodonis

1 Komentaras "Jokios paslapties: „Šilutės baldų“ sėkmė – mūsų žmonės"

  1. Mantas | 2016-08-09 at 18:18 |

    Įdomu būtų sužinoti daugiau ir apie technologijas. Kokias daugiausiai medžiagas naudoja, gal taikomi kažkokie nauji techniniai dalykai. Kokie įrankiai naudojami baldams gaminti :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*