Ekologinis žygis „Šyša – mūsų upė“ (nuotraukos)

Penktadienį „Šilutės gražinimo draugija“, Šilutės Vydūno gimnazijos ekologų klubas ir Šilutės turizmo informacijos centras surengė ekologinį žygį Šyšos upe. Jo tikslas – plaukiant baidarėmis per miestą tekančia upe rinkti šiukšles nuo Verdainės užtvankos iki Šilutės mažųjų laivų uosto. Tuo pačiu – tai buvo ir turistinio sezono atidarymas.

Šiemet į žygį įsijungė bei atliekas upės vagoje rinko 27 dalyviai. Jį surengti padėjo Rusnės bendruomenė „Rusnės sala“, rusniškiai Dainora ir Kęstutis Laukevičiai, Šilutės baidarių centras bei šilutiškis Stasys Blinkevičius.

Kaip sakė vienas iš penktadienio žygio dalyvių, šiais metais įvairių atliekų bei šiukšlių buvo surinkta mažiau, nei ankstesniais metais.

Tokie ekologiniai žygiai rengiami nuo 2009 metų liepos 22 dienos, kai „Šilutės gražinimo draugijos“ nariai, pasipiktinę upę teršiančia miesto pradžioje esančia grudų perdirbimo įmone, surengė pirmą ekologinį žygį. Tuomet iš įvairių upės vietų buvo imami vandens mėginiai, siekiant akivaizdžiai rajono valdžiai bei miestiečiams parodyti labai prastą Šyšos ekologinę būklę. Taip pat buvo norima atkreipti dėmesį, kad ir patys miesto gyventojai negailestingai teršia upę.

Foto įspūdžiais iš penktadienio žygio pasidalino Edvardas Lukošius.

Taip pat kelio nuotraukos iš 2009 metų ekologinio žygio. Tuomet jis prasidėjo nuo tilto prie Laučių. Tuomet akcija baigėsi simboliniu gėlo vandens supylimu į Šyšą, taip atskiedžiant teršalus. Nuotraukos Sauliaus Sodonio.

Be the first to comment on "Ekologinis žygis „Šyša – mūsų upė“ (nuotraukos)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*